• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • AGGRASTAT AGGRASTAT Vaistai →   Pagrindinis →  

  Kas yra AGGRASTAT*?

  AGGRASTAT (tirofibano hidrochloridas, MSD) skiriama į veną. Viename mililitre AGGRASTAT koncentrato infuzijai yra 0,281 mg tirofibano hidrochlorido monohidrato, atitinkančio 0,25 mg veikliosios medžiagos tirofibano.

  Be to, AGGRASTAT yra neaktyviųjų medžiagų: bevandenės citrinų rūgšties, natrio citrato dihidrato ir natrio chlorido.

  Išleidžiamas AGGRASTAT koncentruotas tirpalas (50 ml buteliukais), kurį reikia skiesti.

  AGGRASTAT priklauso vaistų, vadinamų trombocitų agregacijos inhibitoriais, grupei.

  Registravimo liudijimo turėtojas Merck Sharp & Dohme IDEA Inc. Schaffhauserstr. 136, Glattbrugg- 8152 Šveicarija Gamintojas Merck Sharp & Dohme B.V. Waarderweg 39, P.O. Box 581, 2003 PC Haarlem Nyderlandai

  Kodėl gydytojas man paskyrė AGGRASTAT?

  Kai širdis blogiau aprūpinama krauju, gali pradėti skaudėti krūtinę. Šis skausmas vadinamas nestabilia krūtinės angina. Gydytojas paskyrė AGGRASTAT, kad širdis būtų geriau aprūpinama krauju ir nepasireikštų šios būklės komplikacijų, pavyzdžiui, širdies infarkto. AGGRASTAT taip pat skiriama per kraujagyslių praplėtimo balionu procedūras, kurios atliekamos norint pagerinti širdies aprūpinimą krauju.

  Kaip veikia AGGRASTAT?

  AGGRASTAT blokuoja trombocitus, kurie cirkuliuoja kraujyje ir dalyvauja kraujo krešėjime. Blokuodamas trombocitų paviršiaus receptorius, AGGRASTAT neleidžia sulipti trombocitams ir susidaryti kraujo krešuliams, kurie gali sutrikdyti širdies kraujotaką ir sukelti krūtinės skausmą bei miokardo infarktą.

  Kas žinotina prieš vartojant AGGRASTAT?

  Kada AGGRASTAT negalima vartoti? AGGRASTAT negalima vartoti, jei: · esate alergiškas bet kuriai sudedamajai jo daliai (žr. "Kas yra AGGRASTAT"); · yra vidinis kraujavimas; · buvo intrakranijinis kraujavimas, intrakranijinis navikas, įgimti kraujagyslių sutrikimai arba aneurizma; · anksčiau, pavartojus AGGRASTAT, buvo trombocitopenija (sumažėjęs trombocitų skaičius).

  Jei abejojate, ar Jums galima vartoti AGGRASTAT, pasitarkite su gydytoju ar kitu sveikatos priežiūros specialistu.

  Vartojimas nėštumo ir žindymo laikotarpiais

  Nėštumas

  Jei esate nėščia, pasakykite gydytojui. Jis nuspręs, ar Jums galima vartoti AGGRASTAT.

  Žindymas

  Jei žindote kūdikį ar ketinate tai daryti, pasitarkite su gydytoju.

  Ką reikia pasakyti gydytojui prieš pradedant vartoti AGGRASTAT?

  Gydytojui papasakokite apie visas medicinines problemas, kurias turite arba turėjote, taip pat apie alergiją.

  Pasakykite gydytojui, jei: · neseniai (per vienerius metus) kraujavo, pavyzdžiui, iš virškinimo trakto arba buvo kraujo šlapime bei išmatose; · buvo trombocitų funkcijos sutrikimų arba trombocitopenija (sumažėjęs trombocitų skaičius); · sirgote galvos smegenų kraujagyslių liga (per vienerius metus); · buvo atlikta didelė chirurginė operacija arba turėjote traumą per pastarąjį mėnesį; · neseniai atlikta stuburo smegenų ar epidurinė procedūra; · buvo sluoksniuojanti aorta arba buvo šios būklės simptomų; · yra nekontroliuojamas ryškiai padidėjęs kraujospūdis (hipertenzija); · yra širdies dangalų uždegimas (perikarditas); · yra tinklainės kraujagyslių pažeidimų; · gydotės arba gydėtės kraujo krešėjimą veikiančiais vaistais; · turite inkstų problemų.

  Vaikai

  Nėra patirties, kaip AGGRASTAT vartoti vaikams.

  Ar AGGRASTAT galima vartoti kartu su kitais vaistais?

  Paprastai AGGRASTAT gali būti vartojama su kitais vaistais. Tačiau reikia pasakyti gydytojui apie kitus vaistus, kuriuos vartojate, taip pat ir tuos, kuriuos įsigijote be recepto, nes kai kurie vaistai gali veikti kitų vaistų poveikį. Ypač svarbu pasakyti gydytojui, jei vartojate kitų kraujo krešėjimą mažinančių vaistų, pavyzdžiui, varfarino.

  Kaip vartoti AGGRASTAT?

  Gydytojas paskyrė arba netrukus paskirs AGGRASTAT į veną. Atsižvelgdamas į Jūsų būklę ir kūno masę, gydytojas nuspręs, kokios reikia dozės.

  Ką daryti pavartojus per didelę dozę?

  Dažniausias perdozavimo požymis yra kraujavimas. Pastebėję kraujavimą, nedelsdami praneškite gydytojui.

  Koks galimas AGGRASTAT šalutinis poveikis?

  Visi vaistai gali sukelti nenumatytą ar nepageidaujamą poveikį, vadinamuosius šalutinius reiškinius. Dažniausias šalutinis reiškinys yra kraujavimas. Taip pat buvo pranešta apie karščiavimą, pykinimą, alergines reakcijas ir galvos skausmą.

  Nedelsdami praneškite savo gydytojui apie šiuos ar kitus neįprastus reiškinius.

  Kaip sužinoti daugiau apie AGGRASTAT ir mano būklę?

  Išsamiau apie tai Jus informuos gydytojas arba vaistininkas, kurie daugiau žino apie AGGRASTAT ir Jūsų būklę.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!