• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Agen Agen Vaistai →   Pagrindinis →  

  1.KAS YRA AGEN IR NUO KO VARTOJAMAS

  Agen yra vaistų grupės, kuri vadinama kalcio kanalų blokatoriais, vaistinis preparatas. Jis mažina kalcio kanalų laidumą, slopina kraujagyslių lygiųjų raumenų tonusą ir taip sumažina arterinį kraujo spaudimą. Kraujas kraujagyslėmis gali tekėti lengviau. Vaistas veikia lėtai, todėl mažėja ortostatinės hipotenzijos (galvos svaigimo staiga pakeitus kūno padėtį) pavojus. Išgėrus Agen kartą per dieną, arterinis kraujo spaudimas būna sumažėjęs visą parą. Ligoniams, sergantiems krūtinės angina (tipiški krūtinės skausmo priepuoliai), kurie geria vieną tabletę Agen per parą, palengvėja kraujo pritekėjimas į širdį, todėl pagerėja jos aprūpinimas deguonimi. Krūtinės skausmas silpnėja, kyla rečiau, reikia mažiau vartoti nitroglicerino. Ligoniams, sergantiems širdies nepakankamumu, krūtinės anginą ir hipertenziją taip pat galima gydyti amlodipinu.

  Agen vartojamas padidėjusiam arteriniam kraujo spaudimui ir krūtinės anginai (širdies aprūpinimo krauju sutrikimui) gydyti. Jį galima vartoti vieną arba kartu su kitais, kraujo spaudimą mažinančiais vaistais.

  Agen tabletės yra baltos arba balkšvos, apvalios tabletės. Vienoje tabletės pusėje yra laužimo vagelė, per kurią tabletę galima perlaužti pusiau, ir įspaudai A ir 5 arba A ir 10.

  Agen 5 mg ir 10 mg tabletės supakuotos į lizdines plokšteles. Pakuotėje gali būti 10, 30 arba 90 tablečių.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT AGEN

  Agen vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) amlodipinui, dihidropiridinams arba bet kuriai pagalbinei Agen medžiagai. - jeigu Jūs sergate sunkia aortos stenoze (širdies vožtuvo stenoze). - jeigu Jus ištiko kardiogeninis šokas (širdies funkcijos nepakankamumas). - jeigu Jūs esate nėščia arba žindote kūdikį - Agen nerekomenduojama gydyti vaikų ir paauglių, nes jų gydymo šiuo vaistu patirties maža.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu Jūsų kepenų funkcija sutrikusi. - jeigu Jūs sergate obstrukcine kardiomiopatija. - jeigu Jūs sergate nestabiliąja krūtinės angina bei hipotenzija. Jūs privalote pasitarti su gydytoju, jei sirgote išvardytomis ligomis.

  Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėštumo metu Agen vartoti negalima

  Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Žindymo laikotarpiu Agen vartoti negalima

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Amlodipinas gali sukelti galvos svaigimą ir nuovargį, todėl vartojant preparatą, ypač iš pradžių, gebėjimas sutelkti dėmesį vairuojant ir dirbant su mechanizmais gali pablogėti. Vairuoti ir dirbti su mechanizmais galima tik pasitarus su gydytoju.

  Kitų vaistų vartojimas Preparatą galima vartoti kartu su kitais vaistais, tačiau jūs privalote informuoti gydytoją arba vaistininką apie visus vartojamus vaistus, įskaitant įsigytus be recepto.

  3. KAIP VARTOTI AGEN

  Jei gydytojas kitaip nenurodė, Agen reikia vartoti taip, kaip parašyta informaciniame lapelyje. Prašome laikytis nurodymų – jei Agen vartosite kitaip, jis gali nepadėti.

  Kokią dozę ir kas kiek laiko reikia vartoti Tinkamą vaisto dozę visada nurodo gydytojas. Gydymo pradžioje suaugusiesiems dažniausiai skiriama 5 mg dozė (vieną Agen 5 tabletė) kartą per dieną. Gydytojas dozę gali didinti. Didžiausia dozė – 10 mg (viena Agen 10 tabletė arba dvi Agen 5 tabletės) kartą per dieną.

  Kaip ir kada reikėtų gerti Agen Rekomenduojama preparatą vartoti tuo pačiu paros laiku. Tabletes reikia užgerti nedideliu kiekiu vandens. Nenutraukite vaisto vartojimo savo nuožiūra. Jei kyla abejonių dėl vaisto vartojimo, pasitarkite su gydytoju.

  Pavartojus per didelę Agen dozę Nevartokite daugiau tablečių, nei nurodė gydytojas. Jei išgėrėte jų daugiau, nei galima, nedelsdami apie tai praneškite savo gydytojui arba pasitarkite su artimiausios greitosios pagalbos gydytoju.

  Pamiršus pavartoti Agen Jei pamiršote išgerti vaisto, nereikia nerimauti. Užmirštosios vaisto dozės nebegerkite, o kitą preparato dozę suvartokite įprastu laiku.

  Kada išryškėja Agen poveikis Preparato poveikis išryškėja po kelių dienų.

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  Agen, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Vaistas gali sukelti galvos skausmą, kulkšnių pabrinkimą, silpnumą, mieguistumą, pykinimą, šleikštulį, pilvo skausmą, veido paraudimą, širdies plakimą. Retai kai kuriems vartojantiesiems vaistą gali atsirasti niežulys ir išbėrimų, dusulys, raumenų mėšlungis, nugaros ir raumenų skausmas, daugiaformė eritema (odos ir gleivinių kraujagyslių liga), pablogėti apetitas ir regėjimas, padažnėti šlapinimasis, slinkti plaukai, pakisti nuotaika, išvešėti dantenos.

  Jei kilo minėtų nepageidaujamų reiškinių arba manote, kad vaistas neveiksmingas, praneškite gydytojui arba vaistininkui.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. AGEN laikymo SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti gamintojo pakuotėje. Lizdinę plokštelę laikyti išorinėje dėžutėje. Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!