• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Advantan Advantan Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA ADVANTAN IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Advantan yra uždegimą slopinantis vaistas (kortikosteroidas), vartojamas odos ligoms gydyti. Slopindamas uždegimą ir alerginę odos reakciją jis mažina odos ligų simptomus – paraudimą (eritemą), sustorėjimą, šiurkštumą, patinimą (edemą), niežulį ir kitus (deginimo jutimą, skausmą).

  Advantan vartojamas atopinio dermatito (endogeninės egzemos, neurodermito), vaikų egzemos kontaktinės, degeneracinės, dishidrozinės ar paprastosios egzemos, gydymui.

  Advantan išleidžiamas trijų skirtingų formų, kurios turi didžiausią reikšmę terapiniam efektyvumui.

  Kadangi Advantan kremo sudėtyje yra didelis kiekis vandens ir nedaug riebalų, todėl jis ypač tinka ūminei ir šlapiuojančiai egzemai, labai riebios odos ar plaukuoto kūno paviršiaus pažeidimui gydyti.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ADVANTAN

  Advantan vartoti negalima: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) metilprednizolono acepanatui arba bet kuriai pagalbinei Advantan medžiagai. - jeigu Jums yra odos ploto, kurį reikia gydyti, pažeidimas dėl TBC (tuberkuliozės) ar sifilio, virusinės ligos(pvz., vėjaraupių, juostinės pūslelinės), raudonųjų spuogų, perioralinio dermatito arba Jums yra tos vietos, kurią reikia tepti, reakcija po vakcinacijos.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu gydytojas nustatė, kad Jūsų odos susirgimas lydimas bakterinės ar grybelinės infekcijos ir būtinas papildomas specifinis gydymas - jeigu Jūsų oda gydant Advantan kremu tampa per daug sausa, vietoje jo reikia vartoti daugiau riebalų turintį preparatą (Advantan tepalą arba Advantan riebųjį tepalą). - jeigu tepate veidą Advantan, saugokitės, kad nepatektų į akis - jei sergate glaukoma, pasakykite apie tai gydytojui

  Kaip ir nuo bendrojo poveikio kortikosteroidų, glaukoma gali pasireikšti ir nuo lokaliai vartojamų kortikosteroidų (pavyzdžiui, vartojant dideles vaisto dozes arba vartojant vaistą ilgai, ant pateptų vietų dedant sandariuosius tvarsčius arba tepant odą apie akis). Tepant didelį kiekį vietinio poveikio kortikosteroidų ant didelių kūno odos plotų arba vartojant juos ilgai, ypač pateptą vietą aptvarsčius, žymiai padidėja pašalinio poveikio rizika.

  Nepastebėta, kad suaugusiųjų arba vaikų antinksčių veikla sutriktų tepant didelius odos plotus (40–60 % odos paviršiaus ploto) arba Advantan tepant odą po sandariuoju tvarsčiu. Vis dėlto gydyti pažeistą didelį odos plotą reikia kiek galima trumpiau

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Jei esate nėščia arba įtariate, kad pastojote, pasakykite apie tai gydytojui, kad jis galėtų spręsti, ar galima jus gydyti Advantan. Paprastai pirmuosius tris nėštumo mėnesius negalima vartoti vietinio poveikio kortikosteroidų. Ypač reikia vengti tepti didelius odos plotus arba vartoti vaistą ilgai.

  Jei žindote kūdikį, netepkite krūtų Advantan. Pasakykite apie tai gydytojui, kad jis galėtų spręsti, ar galima jus gydyti Advantan. Ypač venkite tepti didelius odos plotus arba vartoti vaistą ilgai.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Poveikis nežinomas.

  3. KAIP VARTOTI ADVANTAN

  Advantan visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas.Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

  Gydytojas nuspręs kuri Advantan forma (kremas, tepalas) geriausiai tinka Jums. Jeigu gydytojas nepaskyrė kitaip, pažeistą odą reikia tepti plonu sluoksniu vieną kartą per dieną.

  Paprastai vartojimo laikas suaugusiems turi trukti ne ilgiau 12 savaičių ir 4 savaites vaikams.

  Jeigu manote, kad Advantan veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę Advantan dozę Nesijaudinkite. Vieną kartą perdozavus (patepus didelį odos plotą) arba netyčia prarijus vaisto, pavojaus sveikatai neturėtų būti.

  Pamiršus pavartoti Advantan Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Advantan Jei nutraukus gydymą ligos požymiai atsinaujina, kreipkitės į gydytoją.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Advantan, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Gydant Advantan, kartais gali pasireikšti tepamos vietos niežulys, deginimas, paraudimas (eritema), ar gali atsirasti pūslelių (vezikacija).

  Gydant lokaliai veikiančiais preparatais, kurių sudėtyje yra kortikosteroidų didelius kūno odos plotus (apie 10 % ir didesnius) ilgą laiką (ilgiau nei 4 savaites) gali pasireikšti odos suplonėjimas (atrofija), telangiektazija, strijos, aknė ir kortikosteroidams būdingas sisteminis poveikis dėl absorpcijos. Klinikinio tyrimo metu gydant suaugusius 12 savaičių, o vaikus 4 savaites Advantan, tokių odos pokyčių nebuvo.

  Kaip ir vietiškai vartojant kitus gliukokortikoidus, retais atvejais gali pasireikšti šis pašalinis poveikis: plauko folikulo uždegimas (folikulitas), perdėtas plauko augimas (hipertrichozė), perioralinis dermatitas, odos spalvos pakitimas, odos alergija bet kuriai pagalbinei medžiagai.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistinikui..

  5. KAIP LAIKYTI ADVANTAN

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.

  Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

  6. KITA INFORMACIJA

  Advantan sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra metilprednizolono aceponatas. 1 g kremo jo yra 1 mg. - Pagalbinės medžiagos yra decilo oleatas, glicerolio monostearatas 40-55, cetostearilo alkoholis, kietieji riebalai, oktano-dekano-stearino rūgščių trigliceridas, polioksil-40-stearatas, glicerolis (85 %), dinatrio edetatas, benzilo alkoholis, butilhidroksitoluenas, išgrynintas vanduo.

  Advantan išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Tūbelės po 15 g

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!