• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Adartrel Adartrel Vaistai →   Pagrindinis →  

  1.KAS YRA ADARTREL IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Adartrel vartojamas vidutinio ir sunkaus neramių kojų sindromo simptomams gydyti.

  Veiklioji Adartrel medžiaga yra ropinirolis, kuris priklauso vaistų, vadinamų dopamino agonistais grupei. Dopamino agonistai veikia panašiai, kaip ir smegenyse susidaranti natūrali medžiaga dopaminas.

  Neramių kojų sindromas (NKS) dar yra vadinamas Ekbomo sindromu. Žmonės, sergantys neramių kojų sindromu, jaučia nenugalimą poreikį judinti kojas, o kartais ir rankas ar kitas kūno dalis. Paprastai galūnėse būna nemalonių pojūčių kartais apibūdinamų, kaip dilgčiojimas, skruzdėlyčių bėgiojimas ar „burbuliavimas“, kuris gali prasidėti tik atsisėdus ar atsigulus ir praeina tik judant. Todėl jiems dažnai sunku ramiai pasėdėti ir ypač miegoti.

  Adartrel sumažina nemalonius jutimus ir sumažina poreikį judinti kojas ir kitas galūnes.

  2.KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ADARTREL

  Adartrel vartoti negalima: jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) ropiniroliui arba bet kuriai pagalbinei Adartrel medžiagai (žr. 6 skyrių), jei sergate sunkia inkstų liga, jei sergate sunkia kepenų liga.

   Pasakykite savo gydytojui, jei Jums tinka kuris nors iš šių teiginių.

  Specialių atsargumo priemonių reikia Jūsų gydytojas turi žionoti prieš Jums pradedant vartoti Adartrel: jeigu Jūs esate nėščia arba įtariate, kad galite būti nėščia, jeigu Jūs žindote, jeigu Jums mažiau negu 18 metų, jeigu sergate kepenų liga, jeigu turite rimtų širdies sutrikimų, jeigu sergate sunkia psichikos liga, jeigu Jums atsirado potraukis neįprastai elgtis (pvz., neįprastas potraukis lošti azartinius žaidimus arba padidėjęs lytinis potraukis), jei netoleruojate kai kurių cukraus rūšių (pvz., laktozės).

   Pasitarkite su savo gydytoju, jeigu Jums tinka kuri nors iš šių būklių Jeigu Jūs su gydytoju nuspręsite, kad galite vartoti Adartrel, gydytojas tikriausiai paprašys Jūsų, vartojant vaistą, dažniau pasitikrinti.

  Kitų vaistų vartojimas Prašome pasakyti savo gydytojui ar vaistininkui, jei vartojate ar neseniai vartojote kokius nors vaistus, įskaitant augalinius ir kitus vaistinius preparatus, įsigytus be recepto. Neužmirškite pasakyti savo gydytojui ar farmacininkui, jei pradedate vartoti naują vaistą, tuo pat metu vartodami Adartrel.

  Kai kurie vaistai gali pakeisti Adartrel veikimo būdą ar padidinti šalutinio poveikio atsiradimo riziką. Adartrel taip pat gali pakeisti kitų vaistų veikimą. Tokie vaistai yra: antidepresantas fluvoksaminas; vaistai kitoms psichikos ligoms gydyti, pavyzdžiui, sulpiridas; metoklopramidas, vartojamas gydyti pykinimui ir rėmens graužimui; HPT (pakaitinė hormonų terapija); antibiotikai ciprofloksacinas ar enoksacinas; bet kuris kitas vaistas, kuris blokuoja dopamino veikimą smegenyse.  Pasakykite savo gydytojui, jei vartojate ar neseniai vartojote kurį nors iš šių vaistų.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Adartrel vartoti nerekomenduojama, jei esate nėščia, nebent Jūsų gydytojas nuspręstų, kad vaisto vartojimo nauda Jums yra didesnė nei pavojus vaisiui. Adartrel nerekomenduojamas, jei Jūs maitinate krūtimi, kadangi tai gali paveikti pieno gamybą.  Nedelsdama pasitarkite su gydytoju, jei esate nėščia, jei manote, kad galite būti nėščia, ar planuojate tapti nėščia. Be to, Jums reikia gydytojo patarimo, jeigu maitinate krūtimi ar planuojate tai daryti. Gydytojas gali patarti nutraukti Adartrel vartojimą.

  Kai vartojate Adartrel Pasakykite gydytojui, jeigu Jūs ar šeimos nariai pastebite, kad elgesys vartojant Adartrel tampa neįprastas (pvz., neįprastas potraukis lošti azartinius žaidimus ar padidėjęs lytinis potraukis ir/ar elgesys), pasakykite gydytojui. Gydytojas gali sumažinti dozę arba patarti nutraukti vartojimą.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vartodami Adartrel galite jaustis apsnūdę. Itin retais atvejais, vartodami Adartrel, žmonės gali jaustis labai mieguisti, o kartais netgi staigiai ir netikėtai užmigti.

  Jei tai pajuntate, nevairuokite, nevaldykite mechanizmų ir pasistenkite nepatekti į situacijas, kai Jums esant mieguistam ar užmigus, Jūs (ar kiti žmonės) rizikuotų sunkiai susižeisti ar žūti. Nedalyvaukite tokioje veikloje, kol vartojate vaistą.  Pakalbėkite su savo gydytoju, jei tai sukelia Jums problemų.

  Rūkymas ir Adartrel Pasakykite gydytojui, jei: - vartodami Adartrel metėte arba pradėjote rūkyti; gali prireikti pakoreguoti vaisto dozę.

  Adartrel vartojimas su maistu ir gėrimais Adartrel vartojant su maistu, sumažėja pykinimo ar vėmimo tikimybė. Todėl, jei įmanoma, geriausia vaistą vartoti su maistu.

  Jei simptomai pasunkėja Kartais Adartrel vartojantys žmonės pastebi, kad jų NKS simptomai pasunkėjo – pavyzdžiui, simptomų atsiranda anksčiau dienos metu ar po trumpesnio laiko pailsėjus, arba simptomų gali atsirasti kitose kūno vietose, pavyzdžiui, rankose.  Pasitarkite su gydytoju, jei Jums taip nutinka.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Adartrel medžiagas Adartrel tabletėse yra nedidelis laktozės kiekis. Jei netoleruojate laktozės ar kitų cukraus rūšių, prieš pradėdami vartoti Adartrel pasitarkite su gydytoju.

  3.KAIP VARTOTI ADARTREL

  Adartrel visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jei abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Neduokite Adartrel vaikams. Adartrel paprastai neskiriamas žmonėms, jaunesniems negu 18 metų.

  Kiek Jums reikės vartoti Adartrel? Gali prireikti laiko nustatyti, kokia Adartrel dozė Jums tinkamiausia.

  Įprasta pradinė dozė yra 0,25 mg vieną kartą per parą. Po dviejų parų gydytojas dozę tikriausiai padidins iki 0,5 mg kartą per parą likusioms pirmosios Jūsų gydymo savaitės dienoms. Po to gydytojas vaisto dozę gali didinti palaipsniui kas savaitę, kol per tris savaites bus pasiekta 2 mg paros dozė.

  Jei 2 mg dozė nepakankamai sumažina NKS simptomus, gydytojas gali laipsniškai didinti Jūsų dozę iki didžiausios 4 mg paros dozės. Pavartojus Adartrel 3 mėnesius, gydytojas gali pakoreguoti vaisto dozę arba nutraukti gydymą.

  Jei manote, kad Adartrel veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Nevartokite daugiau tablečių, nei Jums rekomendavo gydytojas.

  Toliau vartokite Adartrel, kaip patarė Jūsų gydytojas, net jei nejaučiate pagerėjimo. Gali prireikti kelių savaičių, kol Adartrel pradės veikti.

  Adartrel vartojimas Gerkite Adartrel tabletę(-es) vieną kartą per parą. Nurykite tabletę(-es) užgerdami vandeniu. Nekramtykite ir netraiškykite tablečių. Galite gerti Adartrel su maistu ar be jo. Jei vartosite su maistu, mažesnė tikimybė, kad jausite pykinimą. Adartrel paprastai vartojamas prieš pat miegą, tačiau jį galima vartoti ir anksčiau – iki miego likus ne daugiau kaip 3 valandoms.

  Pavartojus per didelę Adartrel dozę Nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Jei įmanoma, parodykite jiems pakuotę. Suvartojus per didelę Adartrel dozę gali pasireikšti tokie simptomai: pykinimas, vėmimas, galvos svaigimas, mieguistumas, psichinis ar fizinis nuovargis, alpimas, haliucinacijos.

  Pamiršus pavartoti Adartrel Negalima vartoti dvigubos dozės norint praleisti kompensuotą dozę. Kitą vaisto dozę išgerkite įprastu laiku. Jei vaisto nevartojote daugiau nei keletą parų, pasitarkite su savo gydytoju, kaip Jums vėl pradėti gydymo Adartrel kursą.

  4.GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Adartrel, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Šalutinio Adartrel poveikio tikimybė didesnė tuomet, kai pacientas pradeda vartoti šio vaisto arba kai didinama dozė. Nepageidaujamas poveikis paprastai būna silpnas ir, vaisto vartojant toliau, paprastai išnyksta savaime.

  Labai dažnas šalutinis poveikis Gali pasireikšti daugiau negu 1 iš 10 žmonių, vartojančių Adartrel: pykinimas, vėmimas.

  Dažnas šalutinis poveikis Gali pasireikšti 1 iš 10 žmonių, vartojančių Adartrel: nervingumas, alpimas, mieguistumas, nuovargis (protinis arba fizinis), galvos svaigimas (arba sukimosi jausmas), pilvo skausmai.

  Nedažnas šalutinis poveikis Gali pasireikši 1 iš 100 žmonių, vartojančių Adartrel: sumišimas, haliucinacijos (daiktų, kurių iš tikrųjų nėra, „matymas“), galvos svaigimas ar nualpimas, ypač kai atsistojate, prieš tai sėdėję ar gulėję, atsidradę dėl kraujospūdžio kritimo.

  Labai retas šalutinis poveikis Labai mažai žmonių, vartojančių Adartrel (iki 1 iš 10 000), pasireiškė: kepenų veiklos pakitimai, pasirodę kraujo tyrimuose, neįprastas mieguistumas dienos metu (somnolencija), staigus užmigimas prieš tai nejautus mieguistumo (staigaus užmigimo epizodai).

  Kai kuriems pacientams gali pasireikšti toks šalutinis poveikis: - kiti psichikos sutrikimai, neskaitant haliucinacijų, tokie kaip kliedėjimas (sunkus sumišimas), manija (iracionalios mintys, liguistai pakili nuotaika) ar paranoja (liguistas įtarumas), - potraukis neįprastai elgtis, pvz., neįprastas potraukis lošti azartinius lošimus arba padidėjęs lytinis potraukis ir/ar elgesys.

  Jeigu pasireiškia šalutinis poveikis Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5.KAIP LAIKYTI ADARTREL

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje.

  Vaistų likučių negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6.KITA INFORMACIJA

  Adartrel sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra ropinirolis (ropinirolio hidrochlorido pavidalu). Vienoje tabletėje yra 0,25 mg ropinirolio (ropinirolio hidrochlorido pavidalu). - Pagalbinės medžiagos: tabletės branduolio: laktozės monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, kroskarmeliozės natrio druska, magnio stearatas; tabletės plėvelės: hipromeliozė, makrogolis 400, titano dioksidas (E171), polisorbatas 80 (E433).

  Vienoje tabletėje yra 0,5 mg ropinirolio (ropinirolio hidrochlorido pavidalu). - Pagalbinės medžiagos: tabletės branduolio: laktozės monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, kroskarmeliozės natrio druska, magnio stearatas; tabletės plėvelės: hipromeliozė, makrogolis 400, titano dioksidas (E171), geltonasis geležies oksidas (E172), raudonasis geležies oksidas (E172), indigokarminas (E132).

  Vienoje tabletėje yra 1 mg ropinirolio (ropinirolio hidrochlorido pavidalu). - Pagalbinės medžiagos: tabletės branduolio: laktozės monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, kroskarmeliozės natrio druska, magnio stearatas; tabletės plėvelės: hipromeliozė, makrogolis 400, titano dioksidas (E171), geltonasis geležies oksidas (E172), indigokarminas (E132).

  Vienoje tabletėje yra 2 mg ropinirolio (ropinirolio hidrochlorido pavidalu). - Pagalbinės medžiagos: tabletės branduolio: laktozės monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, kroskarmeliozės natrio druska, magnio stearatas; tabletės plėvelės: hipromeliozė, makrogolis 400, titano dioksidas (E171), geltonasis geležies oksidas (E172), raudonasis geležies oksidas (E172).

  Adartrel išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Adartrel 0,25 mg plėvele dengtos tabletės yra baltos, ovalo formos, dengtos plėvele, vienoje pusėje pažymėtos „GS“, kitoje – „MLE“. Vienoje pakuotėje yra 2 arba 12 tablečių. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Adartrel 0,5 mg plėvele dengtos tabletės yra geltonos, ovalo formos, dengtos plėvele, vienoje pusėje pažymėtos „GS“, kitoje – „TES“. Vienoje pakuotėje yra 28 arba 84 tabletės. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Adartrel 1 mg plėvele dengtos tabletės yra žalios, ovalo formos, dengtos plėvele, vienoje pusėje pažymėtos „GS“, kitoje – „SJG“. Vienoje pakuotėje yra 28 arba 84 tabletės. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Adartrel 2 mg plėvele dengtos tabletės yra rausvos, ovalo formos, dengtos plėvele, vienoje pusėje pažymėtos „GS“, kitoje – „GYG“. Vienoje pakuotėje yra 28 arba 84 tabletės. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!