• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Actifed DM Actifed DM Vaistai →   Pagrindinis →  

  Vaisto pavadinimas Jo pavadinimas – ACTIFED DM sirupas nuo kosulio.

  Vaisto sudėtis 5 ml ACTIFED DM sirupo nuo kosulio dozėje yra 30 mg pseudoefedrino hidrochlorido, 1,25 mg triprolidino hidrochlorido ir 10 mg ar 15 mg dekstrometorfano hidrobromido (veikliųjų medžiagų). Be jų taip pat yra keletas neaktyvių sudedamųjų ACTIFED DM sirupo nuo kosulio dalių: 1 g 70 sorbitolio tirpalo (nesikristalizuojančio), 4,25 g sirupo, 5 mg metilo hidroksibenzoato, 5 mg natrio benzoato, 0,8 mg Ponceau 4R, 0,25 ml 96 etanolio, 0,04 ml juodųjų serbentų skoninės medžiagos 72.385E, 0,5 mg levomentolio, 1,5mg vanilino, išgryninto vandens - iki 5 ml.

  Vaisto veikimas ACTIFED DM sirupas nuo kosulio padės palengvinti kosulio ir peršalimo simptomus.

  Vaisto gamintojas ACTIFED DM sirupą nuo kosulio gamina: Glaxo Wellcome GmbH & Co. KG, Industrie Strasse 32-36, D-23843 Bad Oldesloe, Vokietija

  Rinkodaros teises turi: McNeil Products Limited c/o Johnson &Johnson, Foundation park Roxborough Way, Maidenhead Berkshire, SL6 3UG Jungtinė Karalystė

  Kam ACTIFED DM sirupas nuo kosulio vartojamas ACTIFED DM sirupas nuo kosulio vartojamas kosulio ir peršalimo simptomams palengvinti. Pseudoefedrino hidrochloridas – tai dekongestantas (mažina kraujo priplūdimą), todėl jis slopina nosies ir prienosinių ančių paburkimą. Dekstrometorfano hidrobromidas – kosulį, ypač sausą, slopinanti medžiaga. Triprolidino hidrochloridas – tai antihistamininė medžiaga, kuri padeda slopinti čiaudulį, sekreto iš nosies skyrimąsi, ašarojimą, taip pat sudirgintos nosies ir akių jautrumą.

  Ką reikėtų žinoti prieš pradedant vartoti ACTIFED DM sirupą nuo kosulio Jei į bet kurį pateikiamą klausimą atsakysite “taip”, prieš pradėdami vartoti vaistą, pasakykite apie tai savo gydytojui ar vaistininkui. - Ar kada nors pseudoefedrinas, triprolidinas, dekstrometorfanas, akrivastinas ar kuri kita išvardyta sudedamoji vaisto medžiaga sukėlė Jums kokią nors reakciją? - Ar Jus kamavo ar kamuoja inkstų ar kepenų liga? - Ar Jūs turite padidėjusį kraujospūdį ar širdies ligą? - Gal Jums sakė, kad turite cukrinį diabetą, hipertirozę, glaukomą (padidėjusį akispūdį) ar padidėjusią prostatą (priešinę liauką)? - Ar nesate nėščia? - Ar žindote kūdikį? - Ar Jūs turite atkaklų ar lėtinį kosulį, pvz., tokį, koks vargina sergant bronchine astma, emfizema ar rūkant? -Ar turite kvėpavimo sunkumų dėl širdies ar plaučių ligos? -Ar dabar vartojate ar neseniai vartojote kurį nors šių vaistų:  gydytojo skirtus vaistus depresijai gydyti, ypač priklausančius vadinamųjų monoaminooksidazės inhibitorių ar triciklių antidepresantų grupėms,  kuriuos nors kitus vaistus užgultai ar varvančiai nosiai gydyti,  vaistus, nuo padidėjusio kraujospūdžio,  kokį nors gydytojo skirtą antibiotiką, kuriame yra furazolidono,  apetitą slopinančius vaistus (mažinančius alkio jausmą),  bet kurį vaistą, nuo kurio apima mieguistumas? Įsitikinkite, kad Jūsų gydytojas / vaistininkas žino, kokius kitus vaistus vartojate, įskaitant ir tuos, kuriuos galėjote nusipirkti vaistinėje be recepto. Kol geriate ACTIFED DM sirupą nuo kosulio, nevartokite jokių kitų vaistų, kuriuose yra pseudoefedrino, triprolidino ar dekstrometorfano; jei kas nors bus neaišku, klauskite savo gydytojo ar vaistininko. PERSPĖJIMAS: ACTIFED DM sirupas nuo kosulio gali sukelti mieguistumą, nuo jo kartais būna sunkiau sutelkti dėmesį. Nevairuokite, taip pat nedirbkite su mechanizmais, kol neįsitikinsite, kad ACTIFED DM sirupas nuo kosulio neslopina budrumo ir dėmesio. Kol vartojate ACTIFED DM sirupą nuo kosulio, venkite gerti alkoholio.

  Kaip vartoti ACTIFED DM sirupą nuo kosulio Jei kas nors būtų neaišku ar nesuprastumėte nurodymų, klauskite gydytojo ar vaistininko. Įsitikinkite, kad tikrai vaistą geriate taip, kaip liepė gydytojas ar vaistininkas. Kiek ir kaip dažnai vaisto gerti, paprastai nurodyta etiketėje. Jei Jums neaišku, klauskite savo gydytojo ar vaistininko. Įprastinė ACTIFED DM sirupo nuo kosulio dozė yra: suaugusiesiems ir vyresniems nei 12 metų vaikams – po 10 ml kas 4-6 valandas, iki 4 kartų per dieną. 6-12 metų vaikams – po 5 ml kas 4-6 valandas, iki 4 kartų per dieną. 2-5 metų vaikams – po 2,5 ml kas 4-6 valandas, iki 4 kartų per dieną.

  - ACTIFED DM sirupas nuo kosulio netinka vartoti jaunesniems nei 2 metų vaikams. - Prieš vartojimą buteliuką reikėtų kruopščiai supurtyti. - Jei po kelių dienų negalavimo (kosėjimo, peršalimo) simptomai nelengvėja, pasitarkite su savo gydytoju.

  Ką daryti, jei išgėrėte perdaug vaisto Svarbu, kad sirupą gertumėte tokiomis dozėmis, kokias vartoti patarė Jūsų gydytojas / vaistininkas, ir kaip nurodyta aukščiau. Jei Jūs ar Jūsų vaikas netyčia prarijote per daug ACTIFED DM sirupo nuo kosulio, tuoj pat praneškite savo gydytojui, net jei Jūs ar vaikas jaustumėtės gerai. Jei negalite susitikti su savo gydytoju, kreipkitės tiesiai į artimiausios ligoninės neatidėliotinos pagalbos padalinį. Su savim pasiimkite vaistą – ligoninės darbuotojams bus lengviau nustatyti, kas išgerta.

  Ką daryti, jei neišgėrėte dozės Jei pamiršote išgerti vaisto dozę, nesirūpinkite - gerkite kitą dozę, po 4-6 valandų sekančią ir taip toliau. Tik nepamirškite, kad per dieną nereikėtų išgerti daugiau nei 4 dozių.

  Bevartojant ACTIFED DM sirupą nuo kosulio Nepageidaujamas poveikis Daugumai vartojančiųjų šį vaistą jokių problemų nekyla. Tačiau kai kuriems pacientams jis, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti nepageidaujamų reakcijų. Kai kurie žmonės gali būti alergiški vaistams. Jei, pradėjus gerti ACTIFED DM sirupą nuo kosulio, atsiranda bet kuris šių simptomų, liaukitės vaistą vartoti ir tuoj pat kreipkitės į savo gydytoją: - sutrinka miegas, esti haliucinacijų, - beria odą ar ji sudirginama, - džiūsta burna, nosis ar gerklė, - darosi sunkiau nusišlapinti (dažniau vyrams), - dažniau negu paprastai plaka širdis, - jaučiamas šleikštulys (pykina), verčia vemti (vėmimas) ar esti kitų virškinamojo trakto veiklos sutrikimų. Jei atsiranda kokių nors kitų Jums nesuprantamų požymių, pasakykite savo gydytojui ar vaistininkui.

  ACTIFED DM sirupo nuo kosulio laikymas Nevartokite vaisto praėjus datai, kuri nurodyta ant dėžutės ir etiketės po raidžių “Exp”. Laikykite ACTIFED DM sirupą nuo kosulio vaikams nematomoje ir neprieinamoje vietoje, nes šis vaistas gali jiems pakenkti. Laikykite ACTIFED sirupą mažesnėje nei 25°C temperatūroje. Laikykite vaistą taip, kad jo neveiktų tiesioginė šviesa ir karštis. Bet kurį pasenusį vaistą grąžinkite savo vaistininkui.

  Prisiminkite: Šis vaistas rekomenduotas Jums ir Jūsų vaikui. Niekuomet neduokite jo kitiems, nes jis gali jiems pakenkti. Net jei jų negalavimo simptomai tokie pat, pirmiausia jie turėtų pasitarti su savo gydytoju ar vaistininku.

  Papildoma informacija Šiame informaciniame lapelyje gali stigti išsamesnių žinių apie vaistą. Jei Jums kiltų kokių nors klausimų ar dėl ko nors abejotumėte, klauskite savo gydytojo ar vaistininko. Šį informacinį lapelį Jums gali prireikti vėl perskaityti, todėl prašom jo neišmesti, kol nebaigsite vaisto vartoti.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!