• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Acic Acic Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA ACIC IR KAM JIS VARTOJAMAS

    Odos ir lūpų pūslelinės (Herpes labialis) gydymui.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ACIC

    Acic vartoti negalima: jeigu padidėjęs jautrumas (alergija) aciklovirui, valaciklovirui arba bet kuriai pagalbinei Acic medžiagai. - akių ar lyties organų pūslelinės gydymui; - burnos opų gydymui;

    Specialių atsargumo priemonių reikia: jeigu Jūsų imunitetas labai sutrikęs. Tuomet prieš pradedant vartoti kremo, reikia pasitarti su gydytoju. Acic kremą galima vartoti tik lūpų ir veido paprastajai pūslelinei gydyti. Jo negalima tepti ant gleivinės (burnos, akių, makšties), kadangi galimi lokalaus dirginimo reiškiniai. Būtina saugotis, kad medikamento nepatektų į akis. Jei infekcija pažeidžia burnos gleivinę ir atsiranda daug pūslelių, gydytojas paskiria sisteminio poveikio vaistų. Atsiradus pūslelių reikia saugotis, kad virusu neužkrėsti kitų žmonių! Medikamento galima vartoti tik iš išorės Jo nuryti draudžiama!

    Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Acic kremo sąveikos su kitais vaistais nepastebėta.

    Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nors tyrimų su gyvūnais metu acikloviro teratogeninio poveikio nepastebėta, nėščioms moterims Acic kremo reikia vartoti atsargiai.

    Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas Acic kremas paciento gebėjimui reaguoti įtakos nedaro.

    Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Acic medžiagas Vaisto sudėtyje esančios pagalbinės medžiagos cetostearilo alkoholis ir propilenglikolis gali sudirginti odą, sukelti lokalių odos reakcijų (pvz., kontaktinį dermatitą).

    3. KAIP VARTOTI ACIC

    Acic visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    Suaugusiems, vaikams ir senyvo amžiaus pacientams; Pažeistą odos vietą tepti plonu sluoksniu 5 kartus per parą kas 4 val., naktį daroma pertrauka.

    Vartojimo būdas ir trukmė Acic kremas tepamas su vatos tamponu, ant kurio užteptas nedidelis vaisto kiekis, būtinas pažeistai odai gydyti. Užtepti reikia ne tik jau matomus paprastosios pūslelinės požymius (pūsleles, patinimą, paraudimą), bet ir šalia pažeidimo esančią odą. Prieš vartojant kremo ir jo pavartojus, būtina nusiplauti rankas ir be reikalo netrinti bei neliesti rankšluosčiu pažeistos vietos, kad infekcija nepaūmėtų ir neplistų.

    Dažniausiai gydoma 5 dienas. Pavieniais atvejais gydoma tol, kol pūsleles padengia šašas arba išgyjama. Negalima gydyti ilgiau kaip 10 dienų

    Žinotina Kad gydymas būtų kiek galima veiksmingesnis, Acic kremo reikia tepti tuoj pat, kai tik atsiranda pirmųjų paprastosios pūslelinės simptomų (peršėjimas, niežėjimas, tempimo pojūtis, paraudimas). Jei oda išberta ir jau atsirado pūlinėlių bei šašų, gydyti Acic kremu netikslinga.

    Pavartojus per didelę Acic dozę Jei pavartojote daugiau Acic nei reikėjo, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Kartu pasiimkite kremo pakuotę.

    Pamiršus pavartoti Acic Praleidus vienkartinę dozę, į tai reikia nekreipti dėmesio ir vaisto vartoti toliau taip, kaip nurodyta. Jei pacientui atsiranda abejonių arba jis nori gydymą pertraukti ar baigti anksčiau laiko, reikia pasitarti su gydytoju.

    4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

    Acic, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

    Užtepus Acic kremo ant pažeistos vietos, gali būti juntamas laikinas tos vietos deginimas arba dūrimas.

    Kai kada oda parausta, tampa sausa, niežti, pleiskanoja. Retkarčiais prasideda lokali odos reakcija: oda parausta, tampa sausa, niežti, pleiskanoja. Pasireiškus nepageidaujamam poveikiui, reikėtų pasitarti su gydytoju!

    Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5. KAIP LAIKYTI ACIC

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

    Pirmą kartą atidarius tūbelę, Acic kremo tinkamumo laikas yra 3 metai.

    Ant tūbelės ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Acic vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

    Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

    6. KITA INFORMACIJA

    Acic sudėtis

    - Veiklioji medžiaga yra acikloviras. 1 g kremo jo yra 50 mg. - Pagalbinės medžiagos yra stearoilmakrogolgliceridai, dimetikonas 350, cetostearilo alkoholis, propilenglikolis, skystasis parafinas, minkštasis baltas parafinas, išgrynintas vanduo.

    Acic išvaizda ir kiekis pakuotėje

    Kremas yra baltos spalvos. Preparatas tiekiamas aliuminio tūbelėse po 2 g, supakuotų į kartono dėžutę.  

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!