• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • ACETYLSALICYLIC ACID GRINDEKS ACETYLSALICYLIC ACID GRINDEKS Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA ACETYLSALICYLIC ACID GRINDEKS IR KAM JIS VARTOJAMAS

    ACETYLSALICYLIC ACID GRINDEKS 500 mg tabletės pasižymi skausmą malšinančiu, priešuždegiminiu bei karščiavimą mažinančiu poveikiu. Jis vartojamas nestipriam skausmui malšinti ir karščiavimui mažinti.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ACETYLSALICYLIC ACID GRINDEKS

    ACETYLSALICYLIC ACID GRINDEKS vartoti negalima: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) (pasireiškiantis astmos priepuoliais, angioedema, urtikarija ar rinitu) acetilsalicilo rūgščiai ar kitiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo (pvz. ibuprofenui, indometacinui, diklofenako natriui ir kt.) arba bet kuriai pagalbinei ACETYLSALICYLIC ACID GRINDEKS medžiagai; - vaikams ir jaunesniems kaip 16 metų paaugliams, karščiuojantiems ar sergantiems virusine infekcija, kuri pasireiškia padidėjusia kūno temperatūra (tame tarpe vėjaraupiais, gripu), kadangi gali pasireikšti Reje sindromas; Reje sindromas retai pasireiškia sergantiems virusinėmis ligomis. Jis gali sukelti sunkų nervų sistemos pakenkimą ir kepenų pažeidimą. Ligos simptomai yra apatija, mieguistumas, pilvo skausmai, ilgai trunkantis vėmimas, agresyvumas, kepenų funkcijos sutrikimas, širdies smūgis, koma); - jeigu Jūs sergate skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opalige; - jeigu Jūs sergate hemofilija, t.y. turite polinkį į kraujavimą; - jeigu Jūs sergate trombocitopenija, t.y. trombocitų sumažėjimu kraujyje, pasibaigiančiu odos ir gleivinės hemoragija; - jeigu kartu vartojote 15 mg ar daugiau per savaitę metotreksato; - jeigu sergate podagra; - trečiuoju nėštumo trimestru; - žindymo laikotarpiu.

    Specialių atsargumo priemonių reikia:

    Acetilsalicilo rūgšties reikėtų vartoti atsargiai, kadangi ji mažina kraujo krešėjimą. Senyvi pacientai turėtų vengti ilgesnio acetilsalicilo rūgšties vartojimo dėl kraujavimo iš virškinimo trakto pavojaus. Vaisto reikėtų vartoti atsargiai, kai yra nekontroliuojama hipertenzija. Acetilsalicilo rūgšties reikėtų vartoti atsargiai pacientams, kuriems yra sunkus inkstų ar kepenų pažeidimas, lėtinė ar pasikartojanti skrandžio bei dvylikapirštės žarnos uždegiminė liga, dehidratuotiems pacientams, taip pat kai yra gliukozės-6-fosfato dehidrogenazės stoka. Visus šiuos atvejus prašome aptarti su gydytoju.

    Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Acetilsalicilo rūgšties vartojant kartu su nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo gali padidėti nepageidaujamo poveikio pavojus. Vaistas didina heparino ir kumarino darinių antikoaguliacinį poveikį. Vartojant acetilsalicilo rūgšties kartu su fenindionu didėja kraujavimo pavojus. Kraujavimo pavojus taip pat didėja vartojant acetilsalicilo rūgšties kartu su klopidogreliu, selektyviais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais ar venlafaksinu, sibutraminu bei iloprostu. Acetilsalicilo rūgšties (didesnę kaip 300 mg dozę) vartojant kartu su AKF inhibitoriais ar angiotenzino II receptorių antagonistais, padidėja inkstų nepakankamumo pavojus ir sumažėja pastarųjų vaistų hipotenzinis poveikis. Jei acetilsalicilo rūgštis vartojama kartu su spironolaktonu, pastarojo diuretinis poveikis sumažėja. Vartojant kartu su cilostazolu, acetilsalicilo rūgšties paros dozė neturėtų viršyti 80 mg. Antacidiniai vaistai didina šlapimo šarminę reakciją, todėl gali padidinti acetilsalicilo rūgšties eliminaciją su šlapimu; adsorbentai (kaolinas) mažina acetilsalicilo rūgšties absorbciją. Acetilsalicilo rūgštis lėtina metotreksato ekskreciją, todėl didina jo toksiškumo pavojų. Acetilsalicilo rūgštis didina zafirlukasto koncentraciją plazmoje. Metoklopramidas, vartojamas migrenos sukeltam galvos skausmui gydyti, pagerina acetilsalicilo rūgšties absorbciją, todėl didina salicilatų koncentraciją plazmoje. Salicilatų koncentraciją plazmoje gali sumažinti gliukokortikoidai (dėl suintensyvėjusios acetilsalicilo rūgšties eliminacijos). Todėl jei vartojamos didelės acetilsalicilo rūgšties dozės ir nutraukiamas gliukokortikoidų vartojimas, salicilatų koncentracija plazmoje gali tapti toksine. Be to, vartojant kartu su gliukokortikoidais, gali padidėti su acetilsalicilo rūgštimi susijusio kraujavimo iš virškinimo trakto ir išopėjimo pavojus. Šiuos preparatus vartojant kartu, gali padidėti skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opų susidarymo pavojus. Acetilsalicilo rūgštis gali potencijuoti valproinės rūgšties bei gliukozės koncentraciją kraujyje mažinančių sulfonilkarbamido preparatų poveikį. Acetilsalicilo rūgštis gali mažinti šlapimo rūgšties išsiskyrimą skatinančių preparatų (pvz., probenecido ir sulfinpirazono) poveikį, taip pat gali susilpninti mifepristono poveikį. Vartojant kartu su acetilsalicilatais, didėja acetazolamido toksiškumas. Ibuprofenas galimai sumažina trombocitų agregaciją slopinantį acetilsalicilo rūgšties poveikį.

    ACETYLSALICYLIC ACID GRINDEKS vartojimas su maistu ir gėrimais Gydymo šiuo preparatu metu reikia vengti alkoholio. Vartojant vaistą kartu su alkoholiu, stebimas didesnis kraujavimo iš virškinimo trakto pavojus.

    Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Vaisto negalima vartoti paskutiniame nėštumo trimestre prieš gimdymą, kadangi jis gali sukelti motinos ir vaiko kraujavimą. Acetilsalicilo rūgšties nereikėtų vartoti žindymo laikotarpiu, kadangi jos išsiskiria į motinos pieną ir kūdikiui gali pasireikšti Reje sindromas.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vaistas neveikia gebėjimo vairuoti bei valdyti mechanizmus.

    Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines ACETYLSALICYLIC ACID GRINDEKS medžiagas Nepateikiama

    3. KAIP VARTOTI ACETYLSALICYLIC ACID GRINDEKS

    ACETYLSALICYLIC ACID GRINDEKS visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    Vyresniems nei 16 metų paaugliams, suaugusiems ir senyviems pacientams. Vartoti po 1–2 tabletes 2-4 karus per parą; didžiausia paros dozė – po 2 tabletes 4 kartus (4 g).

    Vaikams ir paaugliams. Acetilsalicilo rūgšties negalima vartoti vaikams ir jaunesniems kaip 16 metų paaugliams.

    Siekiant sumažinti skrandžio dirginimą, vaisto reikėtų vartoti valgant ar užgerti dideliu kiekiu vandens. Jei gydytojas paskyrė kitas dozes, Jūs privalote laikytis gydytojo nurodymo. Perdozavimas gali baigtis pavojingu gyvybei apsinuodijimu. Jeigu pasijutote geriau, gydymą reikia nutraukti. Jeigu manote, kad ACETYLSALICYLIC ACID GRINDEKS veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    Pavartojus per didelę ACETYLSALICYLIC ACID GRINDEKS dozę Pavartojus per didelę vaisto dozę pasireiškia greitas ir gylus kvėpavimas, ūžimas ausyse, kurtumas, pykinimas, vėmimas, regos sutrikimai, galvos skausmas ir svaigimas, vazodilatacija, prakaitavimas bei sumišimas. Perdozavus vaisto vaikams atsiranda elgsenos sutrikimai: mieguistumas, abejingumas. Apsinuodijimo atveju pacientui reikėtų išplauti skrandį. Sunkus apsinuodijimas yra lydimas dusulio, tremoro, eksikozės, hipertermijos, delyro, raumenų mėšlungio ir komos. Perdozavimo atveju arba jei įtariate, kad gali jis pasireikšti, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją. Su savimi turėkite pakuotę.

    Pamiršus pavartoti ACETYLSALICYLIC ACID GRINDEKS

    Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

    Nustojus vartoti ACETYLSALICYLIC ACID GRINDEKS

    Duomenų nėra. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

    ACETYLSALICYLIC ACID GRINDEKS , kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Šalutinis poveikis pateikiamas pagal MedDRA organų grupes, nurodant nepageidaujamo poveikio atsiradimo dažnį: Labai dažni (daugiau nei 1 iš 10 pacientų) Dažni (daugiau nei 1 iš 100, bet mažiau nei 1 iš 10 pacientų ) Nedažni (daugiau nei 1 iš 1 000, bet mažiau nei 1 iš 100 pacientų) Reti (daugiau nei 1 iš 10 000, bet mažiau nei 1 iš 1000 pacientų) Labai reti(mažiau nei 1 iš 10 000 pacientų ,tarp jų pavieniai atvejai)

    Buvo pranešta apie šiuos šalutinius reiškinius:

    Virškinimo trakto sutrikimai Dažniausiai vaistas sukelia šiuos nepageidaujamus reiškinius: pykinimą, vėmimą, viduriavimą. Taip pat gali sukelti virškinimo trakto uždegimą, erozijas bei kraujavimą iš virškinimo trakto. Net nedidelės acetilsalicilo rūgšties dozės didina kraujavimo riziką. Gydymas acetilsalicilo rūgštimi gali sukelti ne tik kraujavimą iš virškinimo trakto, bet ir kitų tipų kraujavimą (pvz., po jungine).

    Imuninės sistemos sutrikimai Galimos alerginės reakcijos (bronchų spazmas, alerginės odos reakcijos). Retai vaistas gali sukelti edemą.

    Psichikos sutrikimai Klausos sutrikimai (ūžimas ausyse, kuris retai gali baigtis kurtumu), galvos svaigimas, sumišimas.

    Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai Labai retai gali pasireikšti kraujo sudėties pokyčių (tame tarpe trombocitopenija), kadangi acetilsalicilo rūgštis slopina trombocitų agregaciją.

    Jei pasireiškia padidėjusio jautrumo reakcijų, vaisto vartojimą reikėtų nutraukti. Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5. KAIP LAIKYTI ACETYLSALICYLIC ACID GRINDEKS

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės. Ant dėžutės ir etiketės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, ACETYLSALICYLIC ACID GRINDEKS vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

    Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmasti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

    6. KITA INFORMACIJA

    ACETYLSALICYLIC ACID GRINDEKS sudėtis

    Veiklioji medžiaga yra acetilsalicilo rūgštis. 1 tabletėje yra 500 mg acetilsalicilo rūgšties. Pagalbinės medžiagos yra bulvių krakmolas, mikrokristalinė celiuliozė, talkas, citrinos rūgštis, monohidratas

    ACETYLSALICYLIC ACID GRINDEKS išvaizda ir kiekis pakuotėje

    Tabletė yra baltos (gali būti marmurinio atspalvio), apvalios formos, plokščiu paviršiumi su vagele vienoje pusėje, nuožulniais kraštais. Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.

    Vaistas tiekiamas lizdinėse plokštelėse po 10 tablečių. Kartono dėžutėje yra 1 ar 2 lizdinės plokštelės.  

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!