• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Acetylcystein STADA Acetylcystein STADA Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA Acetylcystein STADA 200 mg IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Kas yra Acetylcystein STADA 200 mg? Acetylcystein STADA 200 mg yra vaistas, kuris skystina klampias gleives kvėpavimo takuose ir skatina atsikosėjimą.

  Nuo ko Acetylcystein STADA 200 mg vartojamas? Acetylcystein STADA 200 mg vartojamas gleivėms suskystinti ir atsikosėjimui lengvinti sergant kvėpavimo organų ligomis, kurių metu atsiranda klampių gleivių.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Acetylcystein STADA 200 mg

  Acetylcystein STADA 200 mg vartoti negalima: jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) acetilcisteinui arba bet kuriai pagalbinei Acetylcystein STADA 200 mg tablečių medžiagai; pacientams, kuriems yra reta paveldima galaktozemija, įgimtas laktazės trūkumas arba sutrikęs gliukozės-galaktozės pasisavinimas. vartoti jaunesniems kaip šešerių metų vaikams, nes vaisto sudėtyje yra per didelis veikliosios medžiagos kiekis. Tokio amžiaus pacientams galima vartoti vaistą, kuriame yra mažesnis veikliosios medžiagos kiekis.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: pacientams, sergantiems fenilketonurija (įgimtu metaboliniu sutrikimu) žiūrėti “Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Acetylcystein STADA 200 mg tablečių medžiagas”;

  Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitus vaistus, įskaitant įsigytus be recepto, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Acetylcystein STADA 200 mg tabletes vartojant kartu su toliau išvardytais vaistais gali keistis šių vaistų poveikis.

  Kosulį slopinantys vaistai Kosulį slopinantys vaistai blogina acetilcisteino suskystintų gleivių šalinimą iš kvėpavimo takų, todėl, prieš vartojant minėtų vaistų kartu su Acetylcystein STADA 200 mg tabletėmis, reikia pasitarti su gydytoju.

  Vaistai, kurių sudėtyje yra antibiotiko tetraciklino hidrochlorido Acetylcystein STADA 200 mg tabletės ir tetraciklino hidrochloridą vartojant kartu, šio antibiotiko poveikis gali susilpnėti. Tarp šių vaistų vartojimo turi būti ne mažesnė kaip 2 val. pertrauka.

  Vaistai, kurių sudėtyje yra glicerolio trinitrato (vaisto nuo širdies ligų) Yra duomenų, kad Acetylcystein STADA 200 mg tabletės stiprina kartu vartojamų vaistų, kurių sudėtyje yra glicerolio trinitrato (nitroglicerino), kraujagysles plečiantį bei trombocitų agregaciją slopinantį poveikį.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nenustatyta, ar acetilcisteiną vartoti nėštumo laikotarpiu yra saugu, todėl nėščioms moterims Acetylcystein STADA 200 mg tabletes vartoti negalima.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Acetylcystein STADA 200 mg tabletės gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Acetylcystein STADA 200 mg medžiagas Šiame vaistiniame preparate yra laktozės, todėl jo negalima vartoti pacientams, kuriems nustatytas retas paveldimas sutrikimas – Lapp laktazės stygius arba gliukozės ir galaktozės malabsorbcija Sudėtyje yra medžiagos (aspartamo), iš kurios susidaro fenilalaninas. Gali būti kenksmingas sergantiems fenilketonurija.

  3. KAIP VARTOTI Acetylcystein STADA 200 mg

  Acetylcystein STADA 200 mg visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Vartojimo metodas Acetylcystein STADA 200 mg tabletės geriamos po valgio. Jas reikia išgerti nekramtytas, užsigeriant pakankamu skysčio kiekiu arba ištirpintas stiklinėje vandens. Jei nepaskirta kitaip, Acetylcystein STADA 200 mg rekomenduojama dozuoti taip, kaip nurodyta informaciniame lapelyje. Dozavimas 6‑14 metų vaikai Reikia gerti po vieną tabletę du kartus per parą.

  Vyresni kaip 14 metų pacientai Reikia gerti po vieną tabletę 2‑3 kartus per parą.

  Cistinė fibrozė: Vyresni kaip 6 metų vaikai Reikia gerti po vieną tabletę tris kartus per parą.

  Jei po 4‑5 parų vartojimo būklė negerėja ar net blogėja, kreipkitės į gydytoją. Pacientai, sergantys lėtiniu bronchitu ar cistine fibroze, infekcinės ligos profilaktikai vaistą turi vartoti ilgiau.

  Pavartojus per didelę Acetylcystein STADA 200 mg dozę Atsitiktinai arba tyčia išgėrus per didelę dozę, gali pasireikšti vietinis dirginantis poveikis: rėmuo, skausmas skrandžio srityje, pykinimas, vėmimas bei viduriavimas, tačiau iki šiol nenustatyta nė vieno pavojingo šalutinio poveikio ar toksinio poveikio simptomų net išgėrus daug didesnę dozę negu leidžiama. Jei išgėrėte per daug Acetylcystein STADA 200 mg tablečių, kreipkitės į gydytoją.

  Pamiršus pavartoti Acetylcystein STADA 200 mg Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę. Jei laiku neišgėrėte vaisto arba išgėrėte mažiau Acetylcystein STADA 200 mg tablečių negu skirta, toliau vartokite vaistą taip, kaip Jums skirta.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Acetylcystein STADA 200 mg tabletės, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Nepageidaujami reiškiniai suskirstyti pagal pasireiškimo dažnumą: labai dažni (daugiau kaip vienam iš 10 pacientų, vartojusių šį vaistą), dažni (mažiau kaip vienam iš 10, bet daugiau kaip vienam iš 100 pacientų, vartojusių šį vaistą), nedažni (mažiau kaip vienam iš 100, bet daugiau kaip vienam iš 1000 pacientų, vartojusių šį vaistą), reti (mažiau kaip vienam iš 1000, bet daugiau kaip vienam iš 10000 pacientų, vartojusių šį vaistą), labai reti (mažiau kaip vienam iš 10000 pacientų, vartojusių šį vaistą, tarp jų pavieniai atvejai).

  Nedažnai gali pasireikšti burnos gleivinės uždegimas (stomatitas), galvos skausmas ir spengimas ausyse. Retai pasireiškia virškinimo trakto sutrikimai (pvz., rėmuo, pykinimas, vėmimas ir viduriavimas). Pastebėta labai retų atvejų, kai, vartojant acetilcisteiną, atsirado padidėjusio jautrumo (alerginių) reakcijų, pvz., niežulys, dilgėlinė, odos išbėrimas, pasunkėjęs kvėpavimas (dažniausiai bronchine astma sergantiems pacientams), padažnėjęs pulsas, kraujospūdžio sumažėjimas. Labai retai stebėtas bronchų spazmas dažniausiai pasireiškė bronchine astma sergantiems pacientams, kurių bronchų sistema yra hiperreaktyvi (t.y. padidėjęs bronchų jautrumas įvairiems dirgikliams). Retai acetilcisteiną vartojantiems pacientams gali atsirasti kraujavimas, kuris kartais prasideda padidėjusio jautrumo reakcijos metu. Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Atsiradus pirmiesiems padidėjusio jautrumo reakcijų požymiams, Acetylcystein STADA 200 mg tablečių vartojimą nutraukite. Pasakykite apie tai gydytojui, kad jis nustatytų reakcijų sunkumą ir, jei tai būtina, imtųsi reikalingų priemonių.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI Acetylcystein STADA 200 mg

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Lizdines plokšteles laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.

  Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Acetylcystein STADA 200 mg tablečių vartoti negalima.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką. 6. KITA INFORMACIJA

  Acetylcystein STADA 200 mg sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra acetilcisteinas. Vienoje tabletėje yra 200 mg acetilcisteino. - Pagalbinės medžiagos yra yra aspartamas, mikrokristalinė celiuliozė, bevandenė citrinų rūgštis, krospovidonas, laktozė monohidratas, makrogolis 4000, magnio stearatas, sacharino natrio druskos dihidratas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, vyno rūgštis, pipirmėčių skonio medžiaga (pipirmėčių eterinis aliejus, mentolis, butilhidroksianizolas, gumiarabikas, dekstrinas).

  Acetylcystein STADA 200 mg išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Baltos spalvos tabletės išgaubtais paviršiais. Aliuminio folijos ir PVC/PVDC lizdinės plokštelės sudėtos į kartoninę dėžutę, kurioje yra 20 arba 50 tablečių.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!