• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Acetilsalicilo rūgštis SANITAS Acetilsalicilo rūgštis SANITAS Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA ACETILSALICILO RŪGŠTIS SANITAS IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Acetilsalicilo rūgštis SANITAS yra skausmą malšinantis bei uždegimą ir karščiavimą mažinantis vaistas. Acetilsalicilo rūgštis SANITAS trumpai vartojama lengvam ir vidutinio stiprumo skausmui (pvz., galvos, dantų, gerklės, raumenų, sąnarių, mėnesinių, nugaros) ir uždegimui malšinti bei karščiavimui mažinti.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ACETILSALICILO RŪGŠTIS SANITAS

  Acetilsalicilo rūgštis Sanitas vartoti negalima: jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) acetilsalicilo rūgščiai arba bet kuriai pagalbinei Acetilsalicilo rūgštis SANITAS medžiagai; jeigu salicilatai ar kitokie nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo buvo sukėlę astmą; jeigu pacientas jaunesnis kaip 12 metų; jeigu yra trys paskutiniai nėštumo mėnesiai; jei pacientė maitina krūtimi; jeigu yra ar anksčiau buvo skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opa; jei yra kraujavimas, hemofilija ar kitoks kraujo krešėjimo sutrikimas; jei vartojama 15 mg ar didesnė metotreksato (vaisto nuo vėžio bei kitokių sutrikimų) savaitės dozė; jeigu yra sunki kepenų, inkstų ar širdies liga.

  Specialių atsargumo priemonių reikia, jeigu: sergama podagra, bronchų astma, kolagenozėmis (sąnarių ir jungiamojo audinio sutrikimais) ar kraujodaros sistemos ligomis; yra sustiprėjusi skydliaukės veikla; yra virškinimo trakto sutrikimų; sutrikusi inkstų, kepenų ar širdies veikla; yra padidėjęs jautrumas kitokiems vaistams nuo uždegimo.

  Chirurginės operacijos Prieš operaciją (įskaitant dantų) chirurgui bei anesteziologui būtina pasakyti apie acetilsalicilo rūgšties vartojimą.

  Vartojimas vaikams Acetilsalicilo rūgštis karščiuojantiems vaikams ir paaugliams, ypač jaunesniems negu 16 metų ir sergantiems virusinėmis ligomis, gali sukelti kepenų bei smegenų pažeidimą (Reje sindromą). Jei karščiuojančiam vaikui prasideda nuolatinis vėmimas (tai gali būti Reje sindromo požymis), būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

  Senyvi pacientai Senyviems žmonėms acetilsalicilo rūgšties būtina vartoti atsargiai, nes tokiems ligoniams kyla didesnė šalutinio poveikio rizika.

  Kitokie vaistai nuo uždegimo Acetilsalicilo rūgštis SANITAS kartu su kitokiais vaistais nuo uždegimo galima vartoti tik gydytojo leidimu.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Ypač svarbu pasakyti gydytojui arba vaistininkui, jei vartojama: metotreksato (vaisto nuo vėžio bei kitokių sutrikimų); kraujo krešėjimą mažinančių vaistų (pvz., varfarino), trombocitų sulipimą slopinančių preparatų (pvz., tiklopidino) ar kraujo krešulius tirpdančių vaistų (pvz., urokinazės). šlapimo išsiskyrimą skatinančių vaistų; vaistų nuo podagros (pvz., probenecido); digoksino (vaisto nuo širdies ligų); geriamųjų vaistinių preparatų nuo cukrinio diabeto ir insulino; vadinamųjų antinksčių žievės hormonų (pvz., prednizolono) ir adenokortikotropinio hormono (jo vartojama antinksčių veiklos tyrimo metu); AKF inhibitorių (pvz., enalaprilio) ir angiotenzino II receptorių antagonistų (pvz., losartano). Šiais vaistais gydomos širdies ligos; valproinės rūgšties (ja gydoma epilepsija); kitokių nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU); kraujo spaudimą mažinančių preparatų.

  Acetilsalicilo rūgštis SanitaS vartojimas su maistu ir gėrimais Vartojant Acetilsalicilo rūgštis SANITAS nerekomenduojama gerti alkoholinių gėrimų, nes didėja šalutinio poveikio (ypač virškinimo trakto sutrikimų bei kraujavimo) pavojus.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Paskutiniais trimis nėštumo mėnesiais ir žindymo laikotarpiu Acetilsalicilo rūgštis SANITAS vartoti draudžiama. Pirmųjų šešių nėštumo mėnesių laikotarpiu Acetilsalicilo rūgštis SANITAS galima vartoti tik gydytojo leidimu.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Acetilsalicilo rūgštis SANITAS gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Acetilsalicilo rūgštis SanitaS medžiagas Tabletėse yra cukraus (sacharozės). Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. KAIP VARTOTI ACETILSALICILO RŪGŠTIS SANITAS

  Bendrieji nurodymai Acetilsalicilo rūgšties tabletes rekomenduojama gerti valgant arba po valgio, užgeriant stikline vandens. Acetilsalicilo rūgšties, kaip ir bet kokio kito vaisto rekomenduojama vartoti mažiausią veiksmingą dozę ir kuo trumpiau. Acetilsalicilo rūgšties vartoti ilgiau kaip 10 dienų galima tik gydytojo leidimu.

  Rekomenduojama dozė suaugusiems žmonėms ir vyresniems nei 12metų vaikams Rekomenduojama 3‑4 kartus per parą daugiausiai gerti 1‑2 tabletes. Didžiausia leistina paros dozė yra 8 tabletės.

  Senyvi pacientai Senyviems žmonėms rekomenduojama vartoti mažesnę dozę ir kiek įmanoma trumpiau.

  Pacientai sergantys inkstų, kepenų ir širdies funkcijos sutrikimu Tokiems pacientams prieš Acetilsalicilo rūgštis SanitaS vartojimą rekomenduojama pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Pavartojus per didelę Acetilsalicilo rūgštis SanitaS dozę Nesunkus perdozavimas. Gali atsirasti spengimas ausyse, klausos pablogėjimas, galvos skausmas ir svaigimas, konfūzija. Sunkus perdozavimas. Gali atsirasti karščiavimas, sutrikti sąmonė, kvėpavimas ir širdies veikla, kraujyje sumažėti cukraus kiekis, atsirasti kitokių tiriant kraują nustatomų sutrikimų. Jei atsiranda perdozavimo simptomų arba jei vaisto netyčia išgėrė vaikas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pamiršus pavartoti Acetilsalicilo rūgštis SanitaS Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Acetilsalicilo rūgštis SanitaS, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Pagal pasireiškimo dažnumą šalutinis poveikis suskirstytas į: labai dažną (atsiranda mažiausiai 1 pacientui iš 10); dažną (atsiranda mažiausiai 1 pacientui iš 100, bet mažiau kaip 1 iš 10); nedažną (atsiranda mažiausiai 1 pacientui iš 1 000, bet mažiau kaip 1 iš 100); retą (atsiranda mažiausiai 1 pacientui iš 10 000, bet mažiau kaip 1 iš 1 000); labai retą (atsiranda mažiau kaip 1 pacientui iš 10 000).

  Virškinimo trakto sutrikimai Dažni: virškinimo trakto sutrikimai (pilvo skausmas, rėmuo, pykinimas, vėmimas). Reti: kraujavimas iš virškinimo trakto (vėmimas krauju, tamsios išmatos), įskaitant slaptąjį (gali pasireikšti mažakrajystė), skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opa ir jos prakiurimas.

  Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai Labai reti: kepenų funkcijos sutrikimas, kepenų fermentų aktyvumo padidėjimas.

  Nervų sistemos sutrikimai Dažnis nežinomas: poveikis centrinei nervų sistemai (galvos svaigimas ir spengimas ausyse paprastai rodo, kad acetilsalicilo rūgšties perdozuota).

  Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai Dažnis nežinomas: kraujavimas.

  Širdies sutrikimai Dažnis nežinomas: širdies funkcijos nepakankamumo pasunkėjimas.

  Kraujagyslių sutrikimai Dažnis nežinomas: kraujo spaudimo padidėjimas.

  Imuninės sistemos sutrikimai Padidėjusio jautrumo reakcija (dilgėlinė, odos reakcija, anafilaksinė reakcija, astma, angioneurozinė edema (liežuvio, gerklės ir veido patinimas, galintis apsunkinti kvėpavimą arba rijimą). Pasireiškus padidėjusio jautrumo reakcijai, būtina nedelsiant nutraukti Acetilsalicilo rūgštis SanitaS vartojimą ir kreiptis į gydytoją.

  Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai Dažnis nežinomas: inkstų uždegimas, patinimas dėl skysčių susilaikymo, ūminis inkstų veiklos nepakankamumas, kitokie inkstų sutrikimai.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI ACETILSALICILO RŪGŠTIS SANITAS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Lizdines plokšteles laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

  Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Acetilsalicilo rūgštis SanitaS vartoti negalima.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Acetilsalicilo rūgštis SanitaS sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra acetilsalicilo rūgštis. Vienoje tabletėje yra 500 mg acetilsalicilo rūgšties. - Pagalbinės medžiagos yra kukurūzų krakmolas, sacharozė, kalcio stearatas, bevandenė citrinų rūgštis, kroskarmeliozės natrio druska ir pregelifikuotas krakmolas.

  Acetilsalicilo rūgštis SanitaS išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Baltos, apvalios tabletės. Vienoje pusėje esanti vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.

  Kartono dėžutėje yra 1, 2 arba 10 lizdinių plokštelių (10, 20 arba 100 tablečių).

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!