• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Aceterin Express Aceterin Express Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA ACETERIN EXPRESS IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Sezoninės ir pasireiškiančios bet kuriuo metų laiku alerginės slogos, alerginio akies junginės uždegimo bei alergijos sukelto niežulio trumpalaikis simptominis gydymas.

  2. Kas žinotina prieš vartojant Aceterin express

  Aceterin express vartoti negalima Jeigi yra padidėjęs paciento jautrumas veikliajai ar bet kuriai pagalbinei Aceterin medžiagai; yra sunki inkstų liga.

  Specialių atsargumo priemonių reikia Kadangi nepakanka patirties, jaunesnių negu 2 metų vaikų, ypač kūdikių, Aceterin express tabletėmis gydyti negalima.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Aceterin express ir kitų vaistų sąveikos kol kas nepastebėta.

  Aceterin express vartojimas su maistu ir gėrimasis Alkoholis. Nors, tyrimų duomenimis, vaistas alkoholio, kurio koncentracija kraujyje atitinka 80 ml etanolio, poveikio nestiprina, Aceterin express ir alkoholio vartoti kartu nepatariama.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Jeigu esate nėščia arba planuojate pastoti, pasakykite gydytojui. Jeigu žindote kūdikį, pasakykite gydytojui. Nėštumas Nedidelio kiekio moterų, kurios nėštumo metu vartojo cetirizino, stebėjimo duomenimis, vaistas šalutinio poveikio nėštumui bei vaisiaus ir naujagimio sveikatai nesukelia. Daugiau reikšmingų epidemiologinių duomenų kol kas nėra. Tyrimų su gyvūnais metu žalingo tiesioginio ar netiesioginio poveikio nėštumui, gemalo/vaisaus vystymuisi, jauniklių atsivedimui ir jų vystymuisi nepastebėta (žr. 5.3 skyrių). Nėščioms moterims vaisto reikia skirti atsargiai.

  Žindymas Žindymo laikotarpiu cetirizino reikia nevartoti. Cetirizinas išsiskiria su žindyvės pienu.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Lyginamųjų klinikinių tyrimų duomenimis, Aceterin express tabletės, vartojamos rekomenduojamomis dozėmis, nesutrikdo budrumo, gebėjimo reaguoti bei vairuoti transportą. Vaisto poveikis nesiskiria nuo placebo poveikio. Nepaisant to, pacientams rekomenduojama neviršyti nurodytų dozių ir prieš pradedant vairuoti transportą, dirbti be patikimos atramos bei prižiūrėti veikiančius įrenginius reikia įsitikinti, kokią reakciją jiems vaistas sukelia.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines medžiagas Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra mažiau kaip 0,01 duonos vieneto angliavandenių. Sudėtyje yra laktozės monohidrato. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. KAIP VARTOTI ACETERIN EXPRESS

  Aceterin express visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Jeigu gydytojo nepaskirta kitaip, rekomenduojama Aceterin express tabletes dozuoti taip, kaip nurodyta toliau. Būtina laikytis vartojimo nurodymų, priešingu atveju tabletės Aceterin express gali sukelti nepageidaujamą poveikį.

  Jeigu nepaskirta kitaip, vyresniems nei 12 metų pacientams reikia gerti, geriausiai vakare, vieną tabletę Aceterin express. Alerginės reakcijos sukeltos į astmą panašios būklės palaikomajam gydymui suaugusiems žmonėms galima vartoti didesnę dienos dozę, t. y. 2 tabletes Aceterin express. Dienos dozę geriausiai gerti per du kartus: vieną tabletę iš ryto, kitą vakare. 2 – 12 metų vaikams skiriama dozė priklauso nuo kūno svorio: pacientams, sveriantiems mažiau nei 30 kg, vakare reikia gerti pusę plėvele dengtos tabletės, o sveriantiems daugiau nei 30 kg – vieną plėvele dengtą tabletę. Ją galima gerti per du kartus: pusę iš ryto, kitą pusę vakare.

  Inkstų funkcijos nepakankamumas Ligoniams, kurių inkstų funkcija nepakankama, reikia vartoti pusę rekomenduojamos dozės.

  Kepenų funkcijos nepakankamumas Ligoniams, kurių kepenų funkcija nepakankama, reikia nustatyti individualią dozę, ypač tuo atveju, jei kartu yra inkstų funkcijos nepakankamumas.

  Kaip ir kiek laiko vartoti tablečių Aceterin express. Treikia nuryti nekramtytą, geriausiai vakare ir po to užsigerti skysčio. Jei alerginės reakcijos sukeltos į astmą panašios būklės palaikomajam gydymui per dieną vartojamos 2 plėvele dengtos tabletės, patariama vieną tabletę gerti iš ryto, kitą vakare. Vaisto vartojimas nuo valgymo laiko nepriklauso. Gydymo trukmę nustato gydytojas. Paprastai ji priklauso nuo simptomų, jų trukmės bei pokyčių. Šieno slogą gydyti dažniausiai pakanka 3 – 6 savaites, o jei žiedadulkių tarša trumpalaikė, – tik savaitę. Alerginės reakcijos sukeltos į astmą panašios būklės palaikomojo gydymo vaistu patirtis yra ne ilgesnė kaip 6 mėnesiai. Kol kas lėtinės dilgėlinės bei lėtinės slogos gydymo Aceterin express tabletėmis patirtis yra ne ilgesnė kaip 1 metai. Vyresniems kaip 2 metų vaikams gali pakakti vaisto vartoti 2 – 4 savaites, o jei žiedadulkių tarša trumpalaikė, – tik savaitę. Vyresnių kaip 2 metų vaikų, sergančių atopiniu dermatitu, gydymo Aceterin express tabletėmis patirtis yra net 18 mėnesių.

  Pavartojus per didelę Aceterin express dozę Jeigu išgėrėte per daug Aceterin express tablečių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Apsinuodijimo simptomai Labai daug perdozavus, pvz., iš karto išgėrus 50 mg cetirizino dihidrochlorido, gali atsirasti mieguistumas.

  Gydymas Jei išgerta labai didelė dozė, reikėtų taikyti įprastines priemones, šalinančias nerezorbuotą vaistą, pvz., išplauti skrandį. Rekomenduojama stebėti paciento būklę. Specifinis priešnuodis nežinomas. Dialize cetirizino dihidrochlorido pašalinti neįmanoma.

  Pamiršus pavartoti Aceterin express Negalima vartoti dvigubos Aceterin express dozės, norint kompensuoti praleistą dozę. Jeigu pamiršote išgerti tabletę, išgerkite kitą tabletę įprastu laiku. Papildomos tabletės gerti negalima.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Aceterin express, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia dažniau kaip 1 iš 100, bet rečiau kaip 1 iš 10 pacientų). Galvos skausmas, mieguistumas, snaudulys, nuovargis, burnos džiūvimas.

  Nedažnas šalutinis poveikis (pasireiškia dažniau kaip 1 iš 1000, bet rečiau kaip 1 iš 100 pacientų). Susijaudinimas, galvos svaigimas, rankų ir kojų tirpulys ar dilgčiojimas, viduriavimas, skrandžio skausmas, virškinimo sutrikimas , silpnumas ir/ar pykinimas, niežulys, odos išbėrimas, bendras negalavimas. Retas šalutinis poveikis (pasireiškia dažniau kaip 1 iš 10 000, bet rečiau kaip 1 iš 1000 pacientų): Agresyvumas, sumišimas, depresija, miego sutrikimas, haliucinacijos, padidejęs jautrumas, traukuliai, judesių sutrikimas, širdies ritmo padažnėjimas, kepenų veiklos pokyčiai, patinimas, odos išbėrimas (dilgėlinė), kūno svorio padidėjimas.

  Labai retas šalutinis poveikis (pasireiškia rečiau kaip 1 iš 10 000 pacientų). Trombocitopenija, anafilaksinis šokas, nualpimas, skonio pakitimas, fokusavimo pasunkėjimas, vaizdo ryškumo sumažėjimas, okulgirinė krizė (ypač vaikams, būklė, kai abi akys ir vokai pakyla, galva atsilošia, o regos sutrikimų dažniausiai nebūna), šlapinimosi sutrikimas, šlapimo nelaikymas, šlapinimosi pasunkėjimas, kepenų uždegimo, susijusio su cetirizino vartojimu, atvejai.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI ACETERIN EXPRESS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant pakuotės po ,,Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Aceterin express vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Aceterin express sudėtis

  Veiklioji medžiaga: cetirizino dihidrochloridas. Pagalbinės medžiagos: mikrokristalinė celiuliozė, hipromeliozė, laktozės monohidratas, makrogolis 4000, magnio stearatas (Ph. Eur.) koloidinis silicio dioksidas, pigmentas titano dioksidas (E 171).

  Aceterin express išvaizda ir kiekis pakuotėje

  10 plėvele dengtų tablečių  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!