• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Kiaušidės apsisukimas Kiaušidės apsisukimas Lygos ir sindromai →   Pagrindinis →  

  Ligos

  Ligos dažniausiai pažeidžiami asmenys

  Ligos priežastys ir rizikos veiksniai

  Ligos simptomai ir požymiai

  Ligos gydytojas diagnozuoja apklausęs ligonį, jį ištyręs, atlikęs reikiamus tyrimus

  Ligos

  Ligos esmė


  Kiaušidės apsisukimas


  Ligos

  Apibūdinimas Kiaušidės apsisukimas – tai kiaušidės persilenkimas užspaudžiantis kraujagysles maitinančias ją. Pažeidžiamas organas ar kūno dalis Kiaušidė yra moters lytinės sistemos organas, gaminantis folikulus su kiaušialąstėmis bei moteriškus lytinius hormonus. Ji yra mažajame dubenyje, iš šono jai esti puriu audiniu pridengtas dubuo iš vidaus gimda, šalia jos eina šlapimtakiai. Natūraliai ji esti lyg pakabinta dubenyje, nes ją prilaiko gimdos ir savasis raiščiai, kuriais eina kraujagyslės, nervai, limfagyslės. Dėl įvairių priežasčių kiaušidė apsisuka ir užspaudžia visas šias maitančias struktūras.


  Ligos dažniausiai pažeidžiami asmenys

  Tai penkta pagal dažnumą skubios ginekologinės pagalbos reikalaujanti liga. Vidutinis moterų amžius, sergančių šia liga yra 28 m, 75% yra <30 m amžiaus. Dažniau pasitaiko moterims kurioms stimuliuotos kiaušidės. Apie 10 % moterų kiaušidės žūsta, tačiau kadangi dažniausiai pažeidžiama viena kiaušidė tai nesukelia labai rimtų padarinių.


  Ligos priežastys ir rizikos veiksniai

  Tiksliai nėra žinoma, tačiau dažniausiai apsisuka padidėjusi kiaušidė. Taip yra duomenų, jog kai kurios moterys turi ilgesnius kiaušintakius, ilgesnius raiščius ir taip sudaroma galimybė kiaušidei apsisukti.


  Ligos simptomai ir požymiai

  Klasikiniu atveju liga prasideda staiga, dideliu, vienpusiu apatinės pilvo dalies skausmu, kuris didėja valandomis, retai skausmas būna nestiprus. Skausmas plinta į nugarą, dubenį, šlaunis. Ketvirtis pacienčių skundžiasi abipusiu skausmu. Skausmas apibūdinamas kaip aštrus, duriantis, kartais spazminis. 70% pacienčių skundžiasi pykinimu, vėmimu; tai imituoja virškinimo sistemos patologiją. Gali būti, jog panašus priepuolis pasitaikė praeityje, tai buvo dalinis užsisukimas ir atsistatė pats. Karščiavimas, šaltkrėtis atsiranda vėlai, kai kiaušidė jau žuvusi. Priepuolis susijęs su fiziniu krūvių ar judesiais provokuojančiais kiaušidės apsisukimą.


  Ligos gydytojas diagnozuoja apklausęs ligonį, jį ištyręs, atlikęs reikiamus tyrimus

  Apžiūros metu nustatomas apčiuopai jautrus pilvas, tačiau pilvo sienų įtempimo labai dažnai nėra. Laboratoriniai tyrimai: reikia padaryti nėštumo testą, kiti tyrimai neinformatyvūs, kraujyje gali būti leukocitozė ir anemija. Instrumentiniai tyrimai: Ultragarsini tyrimas – nustatoma padidėjusi kiaušidė su labai sumažėjusiu veninio kraujo ir limfos nutekėjimu, pradinėse stadijose arterinio kraujo tekėjimas nepakinta taip ryškiai. Gali būti tik padidėjusi kiaušidė (tai gali būti skausminga cista, tačiau vertėtų įtarti apsisukimą). Kompiuterinė tomografija nėra tokia informatyvi kaip ultragarsas, tačiau gali padėti atmesti kito susirgimo diagnozę. Laparoskopinė operacija gali būti panaudojama nustatyti diagnozę ir tuo pačiu metu išgydyti.


  Ligos

  Gydymas Pagrindinis gydymas yra operacinis ir skubus, nes einant laikui gali žūti kiaušidė ir komplikuotis infekcijomis (peritonitu, sepsiu ), vėliau lėtiniu skausmu, nevaisingumu. Kol ruošiama operacijai duodami nuskausminantys (pvz. ketanov, morfinas), pykinimui, vėmimui slopinti (metoklopramidas), karščiavimą slopinantys, esant kritusiam kraujospūdžiui į veną leidžiami skysčiai. Operacijos metu atsukama kiaušidė, arba esant žuvimui ji pašalinama su kiaušintakiu. Jei diagnozuojama laiku visiškai pagyjama.


  Ligos esmė

  Pilvo skausmas. Pykinimas. Vėmimas.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!