• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Kaulų navikai Kaulų navikai Lygos ir sindromai →   Pagrindinis →  

  Ligos apibūdinimas

  Ligos pažeidžiamas organas ar kūno dalis

  Ligos dažniausiai pažeidžiami asmenys

  Ligos priežastys ir rizikos veiksniai

  Ligos simptomai ir požymiai

  Ligos gydymas

  Ligos esmė


  Kaulų navikai


  Ligos apibūdinimas

  Kaulų navikai – tai kaulinių ir kremzlinių ląstelių piktybinis ar gėrybinis dauginimasis, pakeičiant kaulo struktūrą ir taip sutrikdant jo funkciją. Taip pat gali būti kitų sričių vėžio išplitimas į kaulus.


  Ligos pažeidžiamas organas ar kūno dalis

  Žmogaus atraminę sistemą sudaro kaulai. Jie tarpusavyje yra sujungti jungtimis dėl komes galime judėti. Juose taip pat yra kaulų čiulpai kuriuose gaminamos kraujo ląstelės. Navikai gali pažeisti kaulų čiulpus, taip slopindami kraujo gamybą.


  Ligos dažniausiai pažeidžiami asmenys

  Tai retas susirgimas per metus 5 iš 1000000 suserga. Sergant kaulų vėžiu 5 metų išgyvenamumas yra 70%, gėrybiniai augliai nėra mirties priežastis. Labiau serga Afrikos, Kaukazo gyventojai. Vyrai serga kiek dažniau nei moterys, dažniausiai susergama 15 – 19 metų amžiaus.


  Ligos priežastys ir rizikos veiksniai

  Kaulų navikus sukelia dėl įvairių priežasčių pagreitėjęs kaulų augimas, genetiniai veiksniai, radiacija.


  Ligos simptomai ir požymiai

  Simptomai gali tęstis savaites, mėnesius kol navikas diagnozuojamas. Dažniausias simptomas yra kaulų skausmas ypač judant. Pacientai gali skųstis sausgyslių patempimo, sąnarių skausmais, kurie dar vadinami augimo skausmais. Paprastai yra buvusi trauma, lūžiai dėl pačio vėžio yra reti ( išskyrus kitų vėžių išplitimą į kaulus). Gali būti patinimas pažeidimo vietoje. Kartais karščiavimas, naktinis prakaitavimas. Gėrybiniams kaulų navikas būdingas tik vietinis skausmas. Jei vėžys išplinta arba kaulas jau yra kitų sričių vėžio išplitimas pasireiškia kitų sistemų pažeidimas, dažniausiai plaučių – dusulys, kraujo atkosėjimas, anemija, silpnumas. Gydytojas diagnozuoja apklausęs ligonį, jį ištyręs, atlikęs reikiamus tyrimus Apžiūrint apčiuopiamas guzas kaule, sutrikę judesiai, padidėję aplinkinių sričių limfmazgiai. Auskultuojant gali būti duslaus kvėpavimo zonos. Laboratoriniai tyrimai. Kraujyje nustatoma padidėjusi kaulų šarminė fosfatazė, laktatdehidrogenazė. Padidėjęs C reaktyvinio baltymo kiekis, kraujo ląstelių sumažėjimas, padidėję kepenų pažeidimą nurodantys rodikliai, elektrolitų disbalansas, kreatinino pagausėjimas. Instrumentiniai tyrimai. Rentgenografija nustatoma pažeidimo vieta, kaulų tirpimo požymiai, cistos, padidėjusi kaulo aplinkinių audinių reakcija. Krūtinės rentgenogramoje galima pamatyti plaučių audinio vietoje šešėlius, šaknų padidėjimą, nurodančius auglį. Kompiuterinė tomograma – tai labai jautrus tyrimas kaulų navikams nustatyti, nustatoma jo kilmė, įtariama ar tai gėrybinis ar piktybinis. Magnetinis rezonansas geriau parodo sąnarių, minkštųjų audinių pažeidimą. Radionuklidiniai tyrimai padeda įvertinti išplitimą. Tiksliausiai naviką nurodo kaulo biopsija, čia ištiriama ar tai piktybinis ar gėrybinis, ra kitos vietos vėžio išplitimas.


  Ligos gydymas

  Gydymas apima pažeisto kaulo pašalinimą ir chemoterapiją – doksorubicinu, metotreksatu. Chemoterapinis gydymas yra labai agresyvus, todėl naudojami vaistai šalinantys šalutinį poveikį ( vėmimą slopinantys, kraujodarą skatinantys, antibiotikai infekcijų gydymui). Prognozė – vidutinė.


  Ligos esmė

  Kaulų skausmai. Kaulų savaiminiai lūžiai. Apčiuopiamas darinys kaule.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!