• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Išorinės ausies uždegimas Išorinės ausies uždegimas Lygos ir sindromai →   Pagrindinis →  

  Ligos

  Ligos pažeidžiamas organas ar kūno dalis

  Ligos dažniausiai pažeidžiami asmenys

  Ligos priežąstys ir rizikos veiksniai

  Ligos simptomai ir požymiai

  Ligos gydytojas diagnozuoja apklausęs ligonį, jį ištyręs, atlikęs reikiamus tyrimus

  Ligos gydymas

  Ligos esmė


  Išorinės ausies uždegimas


  Ligos

  Apibūdinimas Išorinės ausies uždegimas – tai išorinės ausies landos uždegimas. Jei trunka 4 savaites ar pasitaiko 4 kartus per metus vadinamas lėtiniu.


  Ligos pažeidžiamas organas ar kūno dalis

  Išorinę ausį sudaro ausies kaušelis ir išorinė ausies landa pasibaigianti ausies būgneliu, bei joje išsidėsčiusios liaukutės gaminančios sierą.


  Ligos dažniausiai pažeidžiami asmenys

  Per metus suserga 4 iš 1000. Dažniausiai serga plaukikai, banglentininkai ar kiti žmonės, kurie turi kontaktą su bakterijomis užterštu vandeniu ausies landoje, žmonėms su silpnu imunitetu. Serga įvairaus amžiaus (tačiau esti pikas 7 – 12 metų), lyties ar rasės žmonės. Pavojus kyla ligai išplitus į aplinkinius audinius, sukeldama osteomielitą (kaulų uždegimą), celiulitą (odos uždegimą).


  Ligos priežąstys ir rizikos veiksniai

  Daugiausia išorinės ausies uždegimą sukelia labai gausi ausies sieros sekrecija, ir ten susidariusios puikios sąlygos bakterijoms veistis, po to išplisti į maceruotą ausies landos odą. Kitos priežastys yra traumos metu patekusi infekcija, kontaktinis uždegimas dėl ausies auskarų ar vietiškai vartotų medikamentų, išplitusi egzema, komplikavęsis vidurinės ausies uždegimas. Infekciją sukelia bakterijos ( stafilokokai, pseudomonos ), grybai (aspergilium, kandida ).


  Ligos simptomai ir požymiai

  Paprastai keletą dienų kamuoja didėjantis ausies skausmas, niežėjimas, pūlingos išskyros iš ausies, susilpnėjusi klausa, pilnumo ar spaudimo pojūtis išorinėje klauso angoje. Dažniausiai būna ryšys su plaukiojimu vandenyje.


  Ligos gydytojas diagnozuoja apklausęs ligonį, jį ištyręs, atlikęs reikiamus tyrimus

  Apžiūrint matoma išorinio ausies kanalo paraudimas, patinimas, ausies sekreto susikaupimas kanale. Ausies būgnelio membrana būna sunkiai įžiūrima ir gali būti apimta uždegimo, tačiau judrumas nesutrikęs. Jei uždegimą sukėlė grybai galima pamatyti sporas ar hifus. Gali būti egzema. Tačiau nebūna pažeisti galviniai nervai. Laboratoriniai tyrimai: kartais imamas ausies išskyrų bandinys mikroskopavimui ar pasėliui, nustatyti mikroorganizmus; Kraujo tyrime gali būti padidėję uždegiminiai rodikliai ( padidėjęs leukocitų kiekis, C reaktyvinis baltymas). Išplitus į kaulą gali padėti kompiuterinė tomograma.


  Ligos gydymas

  Pirmiausiai plastikine lopetėle ar vandenilio peroksidu galima pašalinti susikaupusią sierą (negalima daryti to namuose ypač su vandeniu, nes gali dar labiau pabloginti ligos eigą). Pagrindinis gydymas yra vietiniai antibiotikai (ofloksacinas, polimiksinas B, ciprofloksacinas) bendriniai antibiotikai vartojami tik išplitus ligai. Taip pat nuskausminamieji (pvz. paracetamolis, kodeinas), antihistamininiai (difenhidraminas). Kadangi ausies kanalas yra susiarėjęs dėl patinimo, tai vaistams padėti patekti naudojama marlės gabalėlis suvilgytas silpna rūgštimi patalpinamas į išorinę ausies landą. Išgyjama per 2 – 3 dienas, jei neišplitęs, ne lėtinis išorinės ausies uždegimas. Priešingu atveju gydoma antibiotikais intraveniškai. Žmonės norėdami išvengti šio susirgimo plaukiodami turi dėvėti ausų kištukus ar kepuraitę, neplauti ausų su muilu ( susidaro terpė palanki mikroorganizmams ), nevalyti ausies kanalų pagaliukais su vata – dėl traumos didėlė uždegimo rizika.


  Ligos esmė

  Ausies skausmas. Išskyros iš ausies. Ausies niežėjimas. Klausos susilpnėjimas.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!