• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Fimozė Fimozė Lygos ir sindromai →   Pagrindinis →  

  Ligos pažeidžiamas organas ar kūno dalis

  Ligos dažniausiai pažeidžiami asmenys

  Ligos priežastys ir rizikos veiksniai

  Ligos simptomai ir požymiai

  Ligos gydytojas ligą diagnozuoja pabandęs atsmaukti apyvarpę už varpos galvutės.

  Ligos prevencija


  Apibūdinimas Fimozė – tai būklė, kai dėl siauros apyvarpės angos, jos negalima atsmaukti už varpos galvutės. Apyvarpės susiaurėjimas gali būti įgimtas ir įgytas.


  Ligos pažeidžiamas organas ar kūno dalis

  Kai apyvarpės anga labai siaura, dėl pasunkėjusio šlapinimosi, šlapimo pūslėje vis lieka šlapimo, ilgainiui gali prasidėti šlapimo takų infekcijos. Dėl neįmanomo efektyvaus apsiplovimo, kartojasi balanopostitas (varpos galvutės ir apyvarpės uždegimas), dėl jo apyvarpė randėja, gali susidaryti sąaugos, todėl fimozė dar labiau progresuoja.


  Ligos dažniausiai pažeidžiami asmenys

  Įgimtas apyvarpės susiaurėjimas būna mažiems vaikams (normaliai – iki 1 metų amžiaus), o įgytas dažnesnis sergantiems cukriniu diabetu, nesilaikantiems asmeninės higienos.


  Ligos priežastys ir rizikos veiksniai

  Pirmais gyvenimo metais apyvarpės susiaurėjimas yra normalus, vėliau savaime praeinantis reiškinys. Suaugusiems fimozė atsiranda dėl pasikartojančių varpos galvutės ir apyvarpės uždegimų, kuriuos sukelia lytiniu keliu plintantys ir kiti mikroorganizmai bei nepakankama higiena.


  Ligos simptomai ir požymiai

  Ligos simptomai priklauso nuo apyvarpės susiaurėjimo laipsnio. Esant didelio laipsnio fimozei, būna sunku šlapintis, šlapinantis išsipučia apyvarpės maišelis, o pasišlapinus iš jo lašais varva šlapimas. Jei apyvarpės anga vidutinio dydžio, šlapinimosi sutrikimų nekyla, tačiau erekcijos ar lytinių santykių metu, apyvarpei atsismaukus už varpos galvutės, ji užsispaudžia, sutrinka kraujo apytaka ir gali įvykti nekrozė (audinių žūtis). Ši komplikacija vadinama parafimoze, jos metu jaučiamas stiprus varpos skausmas.


  Ligos gydytojas ligą diagnozuoja pabandęs atsmaukti apyvarpę už varpos galvutės.

  Gydymas Mažus vaikus, kuriems yra fimozė, galima gydyti reguliariai praplečiant apyvarpės angą specialiu spaustuku ir praplaunant apyvarpės maišelį. Kitais atvejais atliekama cirkumcizija (apipjaustymo operacija, kurios metu pašalinama apyvarpė).


  Ligos prevencija

  Fimozės atsiradimo galima išvengti kasdien apsiplaunant lytinius organus vandeniu ir muilu, laiku gydant balanopostitą.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!