VEGETACINĖ DISTONIJA VEGETACINĖ DISTONIJA

SIMPTOMAI

 

Įvairūs negalavimai, būdingi organinėms ligoms, tačiau be organinių pakitimų.

 

Dažniausiai pasitaikantys negalavimai: širdies plakimas, kai padažnėjęs (arba ne) pulsas, kraujotakos sutrikimai (nuolat šaltos ar šaltos ir drėgnos rankos ar kojos), pasunkėjęs kvėpavimas, galvos svaigimas, greitas nuovargis, silpnumas, energijos stoka, sumažėjęs apetitas, silpnumas, dirglumas, neryžtingumas, polinkis analizuoti, baimė, nemiga.

 

Sukėlėjai

 

Vegetacinė distonija — tai liguista vegetacinės, žmogaus valingai nevaldomos, nervų sistemos būsena.

 

Organinės priežastys

 

Šiandieninis gyvenimo tempas vis labiau dirgina visų organų veiklą koordinuojančią vegetacinę nervų sistemą. Trumpai tariant, daugelis žmonių nėra sutverti tam gyvenimo būdui, kurį pasirinko. Neteisingas gyvenimo būdas — tai:

 

neteisinga mityba ("Greito maisto" restoranai ir konservai),

 

piktnaudžiavimas alkoholiu, tabaku, kava; bandymas medikamentais spręsti iškilusias problemas,

 

nepakankamas fizinis aktyvumas, deguonies stoka bei oro užterštumas miestuose, o kai kur — ir kaimo vietovėse,

 

nuolatinis gamyklų ir gatvių triukšmo poveikis,

 

per didelis per televiziją ir radiją gaunamos informacijos srautas,

 

vartotojiška psichologija, prestižo siekimas,

 

per didelė garbėtroška, ekonominės problemos, susvetimėjimas šeimoje ir t. t.

 

Psichologinės priežastys

 

Šiuolaikinis žmogus gyvena ne pagal natūralius gamtos dėsnius, bet pagal jam įdiegtus socialinius ir ekonominius reikalavimus. Jei, esant vegetacinei distonijai, susergama dar ir kokia nors organine liga, prasideda finansinės ar socialinės problemos, žmogus psichologiškai palūžta — tada gali kilti ir dar rimtesni negalavimai.

Reikėtų suprasti, kad vegetacine distonija sergantis žmogus — ne simuliantas ir ne apsimetėlis. Jis iš tikrųjų serga. Jeigu jį paklaustume, ko jis trokšta, net nedvejodamas atsakytų: sveikatos.

Jei paklaustume, ką jis dėl to pasiruošęs padaryti, labai retai išgirstume, kad jis pasiryžęs pakeisti savo elgesį. Tai didžiausia tokio žmogaus problema, todėl vegetacinė distonija— viena dažniausiai išsivysčiusiose šalyse diagnozuojamų ligų.

 

Seniai išbandytos priemonės

 

Būkite protingi!

Būtina ne tik subalansuotai maitintis, vengti stimuliatorių — alkoholio, kavos ir kt., nebūtinų medikamentų; reikia išsiugdyti ir teisingą požiūrį į gyvenimą, sugebėjimą realizuoti savo troškimus.

Taigi ateityje ne tik atsisakykite nesveikų ir nenatūralių maisto produktų, alkoholio, buvimo prirūkytose patalpose, bet ir pasirinkite savo sveikatos būklę atitinkantį gyvenimo būdą ir jo laikykitės.

 

Gimnastika

Atsikeikite kasryt pora minučių anksčiau ir atlikite gimnastikos pratimus. Bus geriausia, jei sportuosite prie atviro lango — gausite daug deguonies. Jūs greitai pažvalėsi-te, pagerės kraujotaka, užsigrūdinsite.

 

Masažas šepečiu

Vaistinėje įsigykite specialų šepetį ir masažuokitės juo kasdien, po keletą minučių. Toks masažas pagerina kraujotaką, suteikia žvalumo, pagražina odą.

 

Kontrastinis dušas ir vonia

 

Pradėkite šiltu vandeniu, apsipilkite šaltu, po to vėl šiltas vanduo. Užbaikite šaltu vandeniu — tai suteiks žvalumo. Tai ypač tinka tiems, kurie rytais jaučiasi mieguisti. Be to, vaistinėje galite įsigyti įvairių priemonių voniai bei naudoti valerijonų bei spygliuočių aliejų.

 

Vakarinės kontrastinio vandens procedūros labai tiks tiems, kurių rankos bei kojos nuolat šaltos. Pradėkite šaltu vandeniu, baikite šilto vandens vonia.

 

Vonia su valerijono ir spygliuočių ekstraktais atpalaiduoja ir padeda nemigos kankinamiems žmonėms.

 

Kvėpavimo pratimai

Nuolat atliekami kvėpavimo pratimai ramina. Net jei Jūs ir labai užsiėmęs, galima rasti laiko laukiant autobuso, per pietų pertrauką, automobilyje, pakeliui į namus.

Pirmasis gydomasis kvėpavimas gali būti atliekamas per rytinę mankštą. Kvėpuokite taip, kad atrodytų, jog oras patenka j pilvo ertmę, dubens bei inkstų sritį. Giliai įkvėpkite per nosį, iškvėpdami tarkite aiškiai girdimą "F'. Iškvėpti reikia per truputį ilgesnį laiką nei įkvėpti. Be to, dar galite garsiai iškvėpti pro nosį.

Jei nors truputį ims svaigti galva, pratimą nutraukite ir po pusvalandžio vėl pakartokite.

 

Bacho žiedų esencijos

Jei padidėjęs jautrumas išoriniams dirgikliams, padės Bacho žiedų esencijos. Dr. Ervardo Bacho žiedų esencijos padės atsikratyti netikrumo jausmo, įgyti daugiau pasitikėjimo savimi.

Jei turite problemų ir dažnai patenkate į konfliktines situacijas — padės Agrimony; jei Jums atrodo, kad nuolat tarnaujate kitiems — vartokite Centaury; nemalonias mintis išvaikys Kolly; nuo pernelyg stiprių išorinių įspūdžių pagelbės Walnut. Prieš pradėdami vartoti, pasitarkite su patyrusiu Bacho žiedų esencijų specialistu.

 

Atsipalaidavimo technikos

Jei jaučiatės pervargę, trūksta energijos bei vargina prasta savijauta, įvairios atsipalaidavimo technikos sugrąžins vidinę pusiausvyrą bei padės patirti daugiau gyvenimo džiaugsmo. Išmokite (geriausiai — patyrusio trenerio vadovaujamoje grupėje) autogeninės treniruotės, jogos, Feldenkraiso ar Tai Chi metodikų, išbandykite Aura Soma gydymo būdą. Ne taip jau svarbu, kokią techniką pasirinksite. Svarbu, kad atlikdami pratimus gerai jaustumėtės, būtų maloni aplinka ir, kad nuolatos tai kartotumėte vėliau namie. Pasirinktoji atsipalaidavimo technika turėtų tapti Jūsų gyvenimo dalimi — tik taip ji duos laukiamą efektą.

 

Nauja ir švelnu

 

Kineziologija

Atsikratykite streso — tada pasieksite vidinę pusiausvyrą. Daugiau gyvenimo džiaugsmo patirsite, jei sąmoningai vengsite nemalonių situacijų bei minčių, raumenų įtampą neutralizuosite atsipalaidavimo technikos pratimais. Neužgniaužkite baimės ar pykčio, bet aktyviai su jais kovokite. Kuo daugiau įgysite gyvybinės energijos, tuo turinin-gesnis ir sveikesnis bus Jūsų gyvenimas. Pasikonsultuokite su patyrusiu kineziologu.

 

PROFILAKTIKA

 

Vietoj įprastinių maisto produktų vartokite gal ne tokius gardžius, bet pilnaverčius: javainius, rupių miltų duoną, vaisius, jogurtą, rūgpienį, riešutus ar moliūgo sėklas.

 

Išsiugdykite teigiamą požiūrį į gyvenimą. Pasaulio Jūs negalite pakeisti, bet savo gyvenimą — visada.

 

Išmokite kokios nors atsipalaidavimo technikos. Tai gali būti autogeninė treniruotė, joga, Feldenkraiso ar Kvi Gong metodika. Jei jomis užsiimsite nuolat būsite atsipalaidavę, ramūs, savijauta bus puiki.

 

Venkite bet kokio nervingumo ir streso; nesileiskite įkalbami daryti tai, ko nemėgstate, nepasiduokite bandos jausmui — nei asmeniniame gyvenime, nei profesinėje veikloje.

 

Gyvenkite "čia ir dabar"; mėgaukitės gyvenimo malonumais, nesikrimskite dėl praeities. Žinokite: gyvenate tik vieną kartą!

 
Sveikatos katalogas
Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!