SUSKIRDUSIOS LŪPOS SUSKIRDUSIOS LŪPOS

SIMPTOMAI

 

Sausos, suskirdusios lūpos.

 

Nuo lūpų lupasi įvairaus dydžio odos atplaišos.

 

Sukėlėjai

 

Sausame šaltame ore džiūsta ir ima trūkinėti lūpų oda. Sį procesą skatina ir odą džiovinantys oro kondicioniavi-mo įrenginiai bei biotino stoka.

 

Fizinės priežastys

 

Lūpų odoje nėra riebalinių liaukų, todėl apsauginę plėvelę joms suteikia šalia esančios odos sritys.

 

Psichologinės priežastys

 

Laižant lūpas, pašalinamas natūralus riebalų sluoksnis, o tai skatina lūpų odos džiūvimo procesą. Į ką nors sutelkę dėmesį, lūpas laižome daug dažniau. Taigi pasistenkite atsipalaiduoti, atlikdami netgi sudėtingas užduotis. Užuot laižę lūpas, įpraskite atsipalaiduoti mažiau kenksmingais būdais — žaisti tušinuku, kramtyti gumą.

 

Seniai išbandytos priemonės

 

Grietinė ir medus

Kiekvieną rytą suskirdusias lūpas patepkite grietine ir medumi; grietinėje esančių riebalų sudėtis labai tinka lūpoms apsaugoti nuo kenksmingų klimato veiksnių. Vakare lūpas patepkite medumi — naktį jis skatins odos regeneraciją ir naikins mikroorganizmus.

 

Masažas

Švelnus masažas labai atgaivina lūpas. Masažuokite minkštu dantų šepetėliu, sudrėkintu šalavijo nuoviru. Masažuojama lėtais sukamaisiais judesiais.

 

Cinko želė

Cinko sulfatas skatina odos, taip pat ir lūpų odos regeneraciją. Preparatai lūpoms — Lipactin Gel ir Virudermin Gel. Tepti 3 kartus per dieną.

 

Kuo daugiau biotino!

Lūpos trūkinėti gali ir dėl biotino stygiaus. Vitaminas B — svarbiausias vitaminas gerai odos būklei palaikyti, nes jis — sieros šaltinis. Biotino daugiausia yra kepenėlėse, sojos miltuose, kiaušinio trynyje, riešutuose, sardinėse, migdoluose bei grybuose.

 

Grožio priemonės iš virtuvės

Sausas, suskirdusias lūpas tepkite grietine, nesūdytu sviestu ir medumi. Tik netepkite per storai — tik tiek, kad įsigertų į lūpas, nestoru sluoksniu. Geriausia tokias grožio procedūras atlikti vakare.

 

Nauja ir švelnu

 

Aromaterapija

Į 30 ml migdolų aliejaus įlašinti: — 3 lašus vetiverio eterinio aliejaus (regeneruoja poodinį audinį), 3 lašuspačiuli eterinio aliejaus (skatina naujų lūpų odos ląstelių formavimąsi), 3 lašus karčiojo apelsino eterinio aliejaus, 1 lašą neroli eterinio aliejaus (didina lūpų odos ląstelių atsparumą kenksmingam atmosferinių veiksnių poveikiui).

Gerai suplakti ir vėsioje vietoje laikyti 14 dienų. Lūpas bei odą aplink jas tepti einant miegoti.

 

PROFILAKTIKA

 

Mažiau šildykite patalpas! Geriausia patalpos temperatūra 18--h 20 °C, santykinis oro drėgnumas — 40 — 50%.

 

Išsimaudę drėkinančiu kremu patepkite viso kūno odą bei lūpas. Naudokite tik neriebų kremą! Kremo efektyvumą dar padidinsite, įmaišę į jį priedų — sutrintą abrikosą (gaivina ir lygina odą) ar sutrintą avokados minkštimą (stangrina odą).

 

Jei lūpos nuolat sausos ir suskirdusios — išbandykite kakavos sviestą. Jis ne tik gydo, bet ir yra labai skanus.

 

Išsimaudę nesišluostykite itin sausai — kremai ir los-jonai geriausiai įsigeria į drėgną odą.

 

Pernelyg ilgai nesideginkite saulėje! Prieš deginda-miesi patepkite lūpas apsauginiu pieštuku!

Sveikatos katalogas
Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!