Priemonės, padėsiančios greičiau pasveikti Priemonės, padėsiančios greičiau pasveikti

1. Kambario vėdinimas. Ligoniukui labai svarbu tyras oras, todėl jo kambarį reikėtų išvėdinti kiekvieną dieną. 0 dar geriau du kartus per dieną. Ypač praverstų kvarco lempa. Taip pat reikėtų drėkinti kambario orą, kad neperdžiūtų gleivinė ir mažylis galėtų lengviau atsikosėti. Tai ypač svarbu prasidėjus šildymo sezonui. Kambario temperatūra turėtų būti 20-22 laipsniai šilumos, o drėgmė siekti 60 procentų. 

 

2. Valykite dulkes. Porą kartų per dieną drėgna šluoste reikia išplauti ligoniuko kambario grindis, nuvalyti dulkes nuo baldų, kad neapsigyventų ligų sukėlėjai.

 

3. Ligoniuko nereikia apmuturiuoti. Jei mažylis nekarščiuoja, jį renkite įprastai. Svarbiausia, kad vaikui nebūtų karšta ar šalta. Kai kyla temperatūra, negalima ligoniuko per daug šiltai apkloti arba aprengti. Kadangi per odą garinant skysčius iš organizmo pasišalina šiluma, tai stipriai apmuturiuotam vaikui bus labai sunku. Karščiuojantį vaiką reikia rengti lengvais ir patogiais drabužėliais, kurie netrukdytų organizmui kovoti su liga. O apkloti užtenka plona antklode. 

 

4. Buvimas lauke padeda kovoti su liga. Tiesa, į lauką galima eiti tik tuomet, jeigu mažylis nekarščiuoja. Jeigu mažasis sloguoja, bet nėra temperatūros, tikrai nereikia atsisakyti pasivaikščiojimų lauke. Buvimas lauke ne tik nekenkia, bet ir skatina imunitetą kovoti su bakterijomis. Be to, net ir trumpas pasivaikščiojimas lauke pagerina ligoniuko nuotaiką. Tačiau nereikėtų būti vietose, kur pučia vėjas, geriau paieškoti užuovėjos. Jeigu lyja arba sninga, į lauką geriau neiti.

 

5. Nuo maudynių susilaikykite. Sergančio mažylio maudyti negalima. Net jeigu ligoniukas nekarščiuoja, vis tiek geriau jo nemaudykite. Išlipus iš šiltos vonios jaučiamas temperatūrų skirtumas, o tai nesveikam organizmui nėra gerai. Jeigu vaikas serga penkias ar daugiau dienų, labiausiai prakaituojančias vietas nuvalykite drėgna servetėle.

 

6.  Miegas - taip pat vaistas. Susirgusiam vaikui leiskite miegoti tiek, kiek jis nori ir kada nori. Miegančio vaiko nežadinkite jokioms procedūroms. Miegas gydo kaip ir vaistai. 

 

 7. Varvančią nosį valykite vienkartinėmis nosinaitėmis. Jos turėtų būti gana minkštos, kad netrintų jautrios mažylio odelės. Panaudotas vienkartines nosines reikia iškart išmesti. Medžiaginės nosinės nėra geros, nes jose gali daugintis bakterijos ir patekti į nosytę. 

 

8. Artimųjų higiena - svarbu. Slaugantis mažylį suaugęs turi dažnai plautis rankas su muilu. Be to, patartina išsišnypšti nosį. O dar geriau - išsiplauti ją jūros vandeniu, Pasistenkite, kad ligoniuko kambaryje nesilankytų sveiki vaikai - virusai tik ir laukia, kol galės patekti į sveiką nosį ar akis, pradėti daugintis ir sukelti ligą.

 

Ligoniuko valgiaraštis

 

Sirgdamas mažylis netenka apetito, nes jo organizmas kovoja su infekcija. Nereikėtų jo versti valgyti per jėgą. Nieko baisaus nenutiks, jeigu vaikas atsisako maisto. Per kelias dienas, kol mažylis sirgs, svoris tikrai nenukris. Žinoma, jeigu vaikas nevemia ir neviduriuoja. Maitindami vaiką per jėgą, ne tik suerzinsite mažylį, bet ir apsunkinsite ligos eigą - sergantis organizmas turės virškinti maistą, o ne kovoti su infekcija. Kai ligoniuko savijauta pagerės, jis pats paprašys valgyti. Lengvai virškinamas ir sveikas maistas. Kad ir kaip sergančiam mažyliui nesinori valgyti, maistas reikalingas normaliai organizmo veiklai palaikyti bei užtikrinti. Pasiūlykite ligoniukui lengvai virškinamo maisto, pavyzdžiui, omleto, vištienos sultinio, jogurto, vaisių. Maistas turi būti neriebus, lengvai kramtomas, skystokas. Sergantis mažylis turi būti maitinamas mažomis porcijomis, kad jo organizmas, pasisavindamas maistą, pajėgtų kovoti su infekcija. Reikia laikytis ir sveikos mitybos principų. Valgis turėtų būti be aštrių prieskonių, šviežias, nekonservuotas. Vaikui reikia duoti pakankamai grūdinių košių, daržovių. Prieš maitinant peršalimo ligomis sergantį mažylį reikia išvalyti nosytę ir įlašinti gydytojo skirtų lašiukų. Taip ligoniukui bus lengviau kvėpuoti ir valgymas netaps kančia. Kuo daugiau skysčių! Karščiuojant organizmas netenka daug skysčių, todėl sergantis vaikutis turi kuo daugiau gerti. Tuomet jis geriau jausis ir greičiau sveiks. Puikiai tinka uždegimą slopinančios arbatos. Pavyzdžiui, liepžiedžių, čiobrelių. Pastaroji ypač tinka, jei mažylis kosi. Nealergiškiems ir vyresniems nei metų mažyliams arbatą pagardinkite citrina, medumi. Kartais sergantys vaikai noriai geria vandenį. Duokite negazuoto mineralinio vandens, nes jame gausu mineralinių medžiagų. Tinka kisielius, kompotas, skiestos sultys.

 

 

Lovos režimo ne visada reikia

 

Jeigu vaikas nekarščiuoja ir nereikia gulėti lovoje, jis gali užsiimti įprastine veikla. Tačiau nepatariama ligoniukui žaisti labai judrių žaidimų, kad nesuprakaituotų. Dūkstant išeikvojama labai daug energijos, kurios reikia kovojant su liga. Nereikia vaiko versti visą dieną gulėti lovoje, jeigu temperatūra truputį aukštesnė nei įprasta. Jis gali piešti, skaityti ar vartyti knygutes, žaisti kalėdėlėmis ir pan., Stebėkite žaidžiančio vaiko elgesį - pamatę pirmuosius nuovargio požymius, padarykite pertrauką. Nereikėtų su sergančiu vaiku visai dienai įsitaisyti priešais televizorių ir žiūrėti filmukų arba ilgai žaisti kompiuterinių žaidimų. Mirgantis ekranas sergantį vaikutį labai greitai išvargina - jis tampa irzlesnis, dirglesnis. Nereikalingas dirgiklis, trukdantis sveikti, yra ir triukšminga muzika.

 

Neapgaudinėkite sergančio mažylio

 

Norėdami įsiūlyti vaistų, tėveliai mažąjį ligoniuką dažnai stengiasi pergudrauti, tikindami, kad tabletė bus skani. Tačiau taip elgtis nereikėtų. Vaikas tokį pagudravimą gali suprasti kaip melą. Taip pat negalima vaiko bauginti, gąsdinti, kad neišgėrus vaistų atsitiks kažkas bloga. Jokiu būdu nebauskite vaiko, jeigu jis nenori gerti tabletės. Čia reikėtų pasitelkti ne griežtą toną, o šmaikštumą ir humoro jausmą. Būtinai pagirkite mažylį už ryžtingumą ir kantrybę, ypač po nemalonių procedūrų. Sergantis mažylis dažnai būna irzlus ir neramus, jis reikalauja daugiau dėmesio. Tačiau nereikėtų vaiko lepinti, pildyti visų užgaidų, perdėtai nerimauti dėl jo savijautos. Mažylis gali pasijusti ypatingas, turintis teisę reikalauti išskirtinio dėmesio, likti nenubaustas. Pasveikęs jis tikrai nenorės atsisakyti naujų privilegijų. Neleiskite vaikui pajusti, kad kol serga, bus išpildytos visos jo užgaidos. Antraip pasveikus teks susidurti su mažylio nepaklusnumu, užsispyrimu. Jei mažyliui iki ligos trūko tėvų dėmesio, meilės ir rūpesčio, greičiausiai jam labai patiks sirgti. Nes kol jis serga, jūs visada esate šalia. Leiskite ligoniukui suprasti, kad ir jam pasveikus jūs mylėsite jį ne mažiau nei sergantį.

Sveikatos katalogas
Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!