PLOKŠČIAPĖDIŠKUMAS PLOKŠČIAPĖDIŠKUMAS

SIMPTOMAI

 

Suplokštėjęs (išilgine kryptimi) pėdos skliautas, pėda neretai pasukta išorėn.

 

Daugelis plokščią pėdą turinčių žmonių skundžiasi nuovargiu ir pėdų skausmu.

 

Sukėlėjai

 

Plokščiapėdiškumą sukelia šie faktoriai:

 

neteisingas skeleto formavimasis;

 

pėdos raiščių nusilpimas ir išsitempimas;

 

silpni pėdos ir blauzdos raumenys.

 

Biomechaninės priežastys

 

Plokščiapėdiškumas kenkia visam skeletui. Dažniausiai pėda pasisuka išorėn, o tai sutrikdo statiką, nes pėda yra apatinė visos kaulų ir sąnarių sistemos grandis. Kelių, klubų sąnarių, stuburo skausmai neretai kyla dėl to, kad, esant plokščiapėdiškumui, jie netolygiai pavargsta.

 

Psichologinės priežastys

 

Daugelis plokščiapėdžių tokiais nebūtų tapę, jei jų tėvai būtų laiku pastebėję netaisyklingą vaikų eiseną ir ją taisę. Vaikai bėgioja, netaisyklingai statydami pėdas, jaunuoliai, bręsdami vaikšto, vilkdami kojas, nepakelia, kaip pridera, pėdos nuo žemės. Tokios eisenos pasekmė — po kurio laiko deformavęs! svarbūs atraminiai pėdos ir blauzdos raumenys.

 

Seniai išbandytos priemonės

 

Įdėklai

Įdėklai gali stabilizuoti pėdą, o kartu ir iš dalies pakeisti prarastą pėdos išlinkimą. Tačiau geriausia, perkant batus, atkreipti dėmesį j pado išlenkimą — vidinė išilginė linija turi būti lenkta. Kenksmingiausi yra labai aukštu kulnu ar nepatogūs batai —jie labai silpnina pėdos raumenis.

 

Homeopatinės priemonės

Jos mažina nuvargusių raumenų skausmą.

Biyonia D6 malšina duriančius skausmus, stiprėjančius judant.

Dozė: po 1 — 2 tabletes 3 kartus per dieną.

 

Rims toxicodendron D6 padeda, jei raumenys sustingę, ir skausmas sustiprėja ramybės būsenoje ar po fizinio krūvio.

Dozė: po 1 — 2 tabletes 3 kartus per dieną.

 

Gimnastika pėdoms

Pėdų gimnastika gali visiškai išgydyti vaikų plokščiapėdiškumą, o suaugusiems — bent jau pakoreguoti, kad pėda būtų taisyklingiau statoma einant:

 

atsisėskite ant kėdės, kojos truputį praskėstos ir per kelius sulenktos 90 laipsnių kampu. Kelius suglauskite ir spauskite vieną su kitu taip, kad išoriniai pėdų kraštai pakiltų nuo grindų. Tokią padėti išlaikykite 10 sek.; pailsėkite ir pakartokite pratimą;

 

atsisėskite ant kėdės, vieną pėdą atremkite į grindis tik kulnu. Kita pėda spauskite pirmąją iš viršaus, ši-turi "priešintis" spaudimui. Tokią raumenų įtampą išlaikykite 10 sek., po to pratimą kartokite kita koja;

 

atsigulkite ant nugaros. Kojas per kelius sulenkite 90 laipsnių kampu, pėdas atremkite į sieną. Pasispirda-mi kojų pirštais ir pėdomis, "lipkite" siena aukštyn. Pajuskite įtampą blauzdos raumenyse, pėdos išlinkime ir kojų pirštuose. Taip "lipkite" ne mažiau kaip 3 kartus.

 

PROFILAKTIKA

 

• Kuo dažniau leiskite vaikui bėgioti basomis. Bėgiojimas basomis smėliu ar pievoje — geriausia plokščiapėdiškumo profilaktika.

 

• Stebėkite savo vaiko eiseną! Jei vaikas eidamas velka kojas ar netaisyklingai stato pėdas — švelniai atkreipkite jo dėmesį į šiuos trūkumus, nemoralizuodami ir neauklėdami.

Sveikatos katalogas
Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!