Pieno dieta Pieno dieta Dietos ir sveika mityba →

Pienas turi daug naudingų savybių, kurios yra išsamiai aprašytos atskirame mūsų svetainės puslapyje. Be viso to, pienas labai padeda mesti svorį. Yra sukurta begalės dietų, kurių pagrindu laikomas pienas, galime pažvelgti i juos išsamiau.

Pieninė monodieta.
Tai labai griežta dieta, kurios visą dienos racioną užima tik vienas litras pieno. Jį reikia gerti po vieną stiklinę kas 2-3 valandas. Be pieno, Jūs galite gerti vandenį, jo kiekis nėra  apribotas. Laikantis šios dietos, rekomenduojama vartoti kuo daugiau poli vitaminų. Prisilaikant šios dietos, per dieną galima netekti iki vieno kilogramo antsvorio, tačiau nereikia  pamiršti ir apie tai, kad nustojus laikytis šios dietos ir sugrįžus prie ankstesnės mitybos, galima lengvai susigrąžinti prarastus kilogramus.Bet kuriuo atveju, šios dietos negalima  laikytis daugiau nei 5 dienas. Dietos metu, Jūs galite jausti silpnumą, irzlumą, gali pasireikšti galvos skausmas ar kiti nemalonus simptomai.


Mišri pieno dieta.
Šios mitybos versiją galima naudoti iki 7 dienų, kurių bėgyje galima netekti iki 4 nereikalingų kilogramų. Prieš kiekvieną valgį reikia išgerti stiklinę vandens,paprasto arba mineralinio, pageidautina be dujų.
• Pusryčiai: 1 bananas, 1puodelis(100-150g) paprasto jogurto, kava su pienu be cukraus, arba arbata su medumi.
• Pietūs: šviežių agurkų salotos su varškės ar jogurto padažu ir vaisiais, virtas kiaušinis, stiklinė kefyro ar rūgpienio.
• Pietūs(2): 200g varškės, 100g avižinių dribsnių su pienu ar vandeniu, stiklinė pieno.
• Vakarienė: 1 pakelis jogurto, kriaušė.


Pieniškai-vegetariška dieta.
Tai gana lengva raciono versija, kurios laikytis galima ilgą laiką. Beje, panašūs maisto variantai yra rekomenduojami sergant įvairiomis ligomis: ateroskleroze ir hipertenzija, tulžies pūslės uždegimui ir tulžies latakų uždegimui, bei daugeliui kitų.

Leistini produktai ir patiekalai:
• Žalios daržovės ir vaisiai, grūdėtos košytės, sėlenų duona, sūris, grietinė, varškė ir uogienė;
• Arbatos( mėtų, erškėtrožių, obuolių žievelių) , kefyras, vaisių ir daržovių sultys, mineralinis vanduo;
• Pieno ir daržovių sriubos;
• Žėlė ir kompotai;
• Visi kiaušinių patiekalai.

Maitintis reikia dažnai ir stengtis kuo smulkiau kramtyti, jokiu būdu nepersivalgant. Ši dieta padeda sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje ir atsikratyti papildomų kilogramų.
Atsiminkite, kad suaugusieji dažnai negali pernešti karvės pieno,tokiu atveju pasireiškia pilvo pūtimas, vidurių pūtimas, rėmuo, viduriavimas, vėmimas.Dažnai yra pasitaikančios alerginės reakcijos pieno produktams, rečiau- rūgpieniams produktams. Žinoma tokiais atvejais, pieno dieta yra griežtai draudžiama.

Sveikatos katalogas
Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!