PARODONTOZĖ PARODONTOZĖ

SIMPTOMAI

 

Dantenų paraudimas, kraujavimas, uždegimas, blogas burnos kvapas.

 

Dantų klibėjimas, žandikaulio deformacijos.

 

Sukėlėjai

 

Parodontozė — lėtiniu tapęs dantenų kišenėlių uždegimas.

 

Organinės priežastys

 

Jei nesilaikoma burnos higienos, susidaro dantų apnašos bei akmenys; jei šie dariniai reguliariai nepašalinami, išsivysto dantenų uždegimas. Jei uždegimas negydomas, prie dantų susidaro vadinamosios dantenų kišenėlės. Jos prisipildo vadinamųjų konkrementų, ir čia ima daugintis bakterijos. Po kurio laiko labai pažeidžiamas žandikaulis, jis pažemėja 2 — 10 mm ir netgi daugiau. Nykstant žandikaulio kaulinei medžiagai, ima klibėti dantys, vėliau jie gali iškristi.

Parodontozei progresuojant, tenka pašalinti kai kuriuos dantis. Kai kada rekomenduojama įstatyti dantis paremiantį ar prilaikantį tiltelį. Gali būti, kad teks pašalinti dalį dantenų audinio — vėliau atauga sveikas.

 

Psichologinės priežastys

 

Stresas mažina organizmo atsparumą ir didina uždegimų, taip pat ir dantenų uždegimo tikimybę. Psichologai teigia, kad parodontozė sergantys žmonės dažnai nesugeba priimti sprendimų, yra neryžtingi.

 

Seniai išbandytos priemonės

 

Reikia kantrybės

Prisiverskite gydytis parodontozę — nors kartais šis gydymas trunka labai ilgai.

 

Dušas burnai

Maisto likučius pašalinsite nuolat naudodami dušą burnai. Procedūros pabaigoje padidinkite vandens spaudimą ir tokia stipresne srovele pamasažuokite dantenas. Tai sustiprins jų audinius bei limfotaką. Po kurio laiko dantenų audiniuose pagerės medžiagų apykaita. Dantenas galima masažuoti ir pirštais — sukamaisiais judesiais, švelniai paspaudžiant.

 

Burnos skalavimas arbatmedžio aliejumi

Į stiklinę šilto vandens įlašinkite 3 — 4 lašus arbatmedžio aliejaus ir keletą kartų per dieną šiuo skysčiu skalaukite burną. Jo galima įpilti ir į dušą burnai.

Be to, ant skaudančių, kraujuojančių dantenų galite užlašinti keletą lašų arbatmedžio aliejaus.

 

Šalavijas

Šalavijo eteriniai aliejai ir karčiosios medžiagos malšina uždegimą. Geriausiai tiks 2,5% šalavijo aliejus (iš vaistinės). Į šiltą vandenį įlašinkite keletą lašų aliejaus ir, išvalę dantis, paskalaukite burną. Skalavimo trukmė — ne trumpiau kaip 2 min.

 

Vitaminas C

Jei sergate parodontozė, Jums reikės daug vitamino C; valgykite kuo daugiau citrusinių vaisių — apelsinų, mandarinų, citrinų.

 

Homeopatinės priemonės

Preparatas Myrrha Similiaplex tinka gerti, o Kamillosan — burnai skalauti.

 

PROFILAKTIKA

 

• Geriausia profilaktika — dažnas dantų valymas (ne rečiau kaip 2 kartus per dieną, po valgio), nuolatinis lankymasis pas dantų gydytoją bei dantų apnašų ir akmenų pašalinimas.

 

 Naudokite siūlą dantims. Jis iš tarpdančių išvalo maisto likučius.

 

 Vitaminas C didina dantenų atsparumą. Dantys bus sveiki, o dantenos — stiprios, jei valgysite daug šviežių vaisių bei daržovių.

Sveikatos katalogas
Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!