NESUGEBĖJIMAS SUSIKAUPTI NESUGEBĖJIMAS SUSIKAUPTI

SIMPTOMAI

 

Nuo vieno objekto prie kito šokinėjančios mintys; nėra kryptingumo.

 

Užmirštama, tampa sunku mokytis, sutrinka atmintis.

 

Sukėlėjai

 

Nesugebėjimas susikaupti turi dvejopas priežastis: organines ir psichologines:

 

smegenys dažniausiai dėl streso ar nepilnavertės mitybos nepakankamai aprūpinamos deguonimi ir maisto medžiagomis;

 

mąstoma neramiai dėl vidinių konfliktų ar klaidingų stereotipų.

 

Organinės priežastys

 

Mūsų smegenys dirba nuolat — ir kai mąstome, ir kai sportuojame, ir kai miegame. Dėl to jos turi būti labai gerai aprūpinamos maisto medžiagomis. Labiausiai reikalingas cholinas — medžiaga, iš kurios organizme gaminasi svarbi nervų sistemos veikloje dalyvaujanti medžiaga — acetilcholinas.

 

Psichologinės priežastys

 

Šokinėjimas mintimis nuo vieno objekto prie kito — būdingas vakarietiško mąstymo trūkumas. Tai kyla iš baimės ką nors užmiršti ar būti kieno nors užmirštam, taip pat, kai vienu metu atliekama keletas darbų (pvz., vairuojamas automobilis, kalbama mobiliuoju telefonu ir mintyse sudarinėjamas būsimo sandėrio planas). Pasekmės — sumažėja įspūdžių intensyvumas ir, atvirkščiai nei buvo tikėtasi, vis labiau užmirštami įvairūs dalykai. Pavyzdžiui, ar Jūs dar atsimenate, ką vakar matėte per televiziją?

 

Seniai išbandytos priemonės

 

Cholino gausus maistas

Cholino daugiausia neapdorotų grūdų produktuose, ruduosiuose ryžiuose, daigintuose kviečiuose, sėlenose, riešutuose, kepenėlėse (ir kepeninėje dešroje) bei kiaušiniuose. Maža gudrybė: sėsdamiesi prieš televizorių, vietoj bulvinių traškučių pasidėkite šalia dubenėlį riešutų ar sėklų.

 

Aromaterapija

Mąstymą žvalina rozmarinas, bazilikas, lauro medis ir pipirmėtė. Įlašinkite keletą kurio nors eterinio aliejaus lašų į specialią aromatinę lemputę (galite sudaryti mišinį pagal savo skonį) — ir sugebėjimas susikaupti sugrįš.

 

Homeopatinės priemonės

Jos padeda atsikratyti nesugebėjimo susikaupti, nes tai nėra paprastos cheminės medžiagos; jos gerokai papildo mūsų organizmo energijos atsargas.

Avena sativa padės, jei vargina silpnumas, apetito stoka bei dirglumas.

Dozė: po 5 — 10 lašų 3 kartus per dieną.

 

Damiana Pentarkan S padės, kai, esant fiziniam ir dvasiniam išsekimui, sunku sutelkti dėmesį.

Dozė: po 15 lašų 3 kartus per dieną.

 

Gelsemium D6 vartojama, kai kankina nuovargis, veržiantys galvos skausmai, suglebimas bei apsvaigimo pojūtis.

Dozė: po 10 — 20 žirnelių 3 kartus per dieną.

 

Švelnu ir gardu

 

Lecitinas

Jei nesugebate susikaupti, lecitinas gali padaryti "mažytį stebuklą" — ši riebalinė medžiaga tiesiogiai veikia vadinamąsias smegenų sinapses, kurių paskirtis — perteikti informaciją. Lecitino yra kiaušinio trynyje, sojos produktuose, pasukose, grybuose, bananuose bei šokolade.

 

PROFILAKTIKA

 

• Išmokite mintis sutelkti į vieną objektą: atkąskite gabalėlį duonos ir lėtai jį kramtykite. Duonos gabalėlį išlaikykite kuo ilgiau burnoje, jo nenurydami. Tuo pat metu atkreipkite dėmesį į liežuvio jaučiamus kintančius skonio bei lytėjimo pojūčius; Jūs nustebsite, kiek naujų pojūčių gali suteikti paprasčiausias duonos gabalėlis. Šį pratimą galite atlikti ir su razinomis.

Sveikatos katalogas
Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!