Maitinančios krūtimi motinos mityba Maitinančios krūtimi motinos mityba Dietos ir sveika mityba →

Aukštos kokybės, gera mityba žindymo laikotarpiu, yra labai svarbi motinos sveikatai ir motinos pieno kokybei. Žmogaus organizme pieno baltymų, riebalų, angliavandenių, vitaminų, mikroelementų, mineralų, taipogi buvimas kenksmingų medžiagų (alkoholio, nikotino, ir įvairių cheminių priedų, kuriais dabar gausiai įdaryta daug produktų), trūkumas gali neigiamai paveikti sveikatą ir vaiko vystymąsi.

Tiekimo žindančioms motinoms taisyklės yra panašios į tas, kurių rekomenduojama laikytis nėštumo laikotarpiu . Žindymo racionas turi būti gausus baltymų ir vitaminų, svarbu vartoti maisto produktus šviežius ir aukštos kokybės,kuriuose nėra dirbtinių maisto priedų (konservantų, dažiklių ir t.t). Neleistinas alkoholio vartojimas.

Baltymų maitinančios motinos dietoje, turėtų būti ne mažiau kaip 2 g, kilogramui savo svorio, riebalų - 120-130 g, angliavandenių - apie 500 gramų. Ne mažiau kaip 50% baltymų poreikis turėtų būti taikomas gyvulinių baltymų. Rekomenduojama naudoti kasdien, iki 200 gramų mėsos ar žuvies, litro pieno ir / arba pieno gėrimų, 100-150 gramų varškės, sūrio, kiaušinių. Iš to, kas yra ypač svarbu, reikia nepamiršti apie pieną ir pieno produktus, nes jie yra pagrindinis kalcio šaltinis, kuris yra būtinas siekiant to, kad vaiko kaulų ir raumenų sistemos vystymasis būtų tinkamas.

Krūtimi maitinančioms moterims kasdien reikia vartoti iki 1kg daržovių ir vaisių, šviežių prieskoninių žolelių, uogų, vaisių ir daržovių sultys,tokiu būdu ir motina ir vaikas bus pasiturintys vitaminais. Duona geriau vartoti juodą, rupių miltų. Batonus, bandelės, cukrų ir saldumynus geriau apriboti.

Ypač griežtos dietos, kūdikio motinai laikytis nereikia (nebent Jūs ar Jūsų vaikas yra linkęs į alergiją, tačiau apie tai pakalbėsime vėliau). Maitintis reikia įprastai, kasdieniniu režimu,tačiau koreguojant laikantis bendrųjų sveikos mitybos principų, (ypač jei iki neštumo Jūs nelabai jų prisilaikydavote) ir iš aukščiau minėtų rekomendacijų, pabandykite paįvairinti savo racioną.

Dažnai Jūs galite išgirsti naudingų patarimų apie žindymą visiškai pašalindami iš savo raciono vienus ar kitus produktus, ne valgyti kepto, sūdyto, ir kitokio nesveiko maisto. Tiesą sakant, tai yra nereikšminga, išskyrus tuos atvejus, kai tokie apribojimai lemia kai kurias ypatingas priežastis, tokias kaip individualus netoleravimas bet kokio produkto arba kai to reikalauja kažkokia liga, tokiu atveju laikytis dietos būtina. Jei pastebėjote, kad po to, kai Jūs pradėjote vartoti, pavyzdžiui,raugintus kopūstus, Jūsų kūdikiui prasidėjo vidurių pūtimas, tokiu atveju šis patiekalas, kuo greičiau turėtų būti pašalinti iš Jūsų raciono bent mėnesiui.

Atskiras pokalbis - apie kalorijų apribojimą, susijusi su vaiko alergijos plėtra. Tiesa sakant, alergijos vaikams dažniausiai pasireiškia kaip alergija arba kaip padidėjęs jautrumas įprastiems dirgikliams kitaip vadinamas diatezė, toks dalykas naujagimiui gali pasireikšti beveik nuo bet kokio produkto,pavyzdžiui, jeigu tai vartojo mama, tačiau dažniausiai tai tokia alergija gali iššaukti citrusiniai vaisiai (citrinos, apelsinai, mandarinai, greipfrutai), uogos (avietės, braškės , šaltalankiai, vynuogės), šokoladas ir kiti saldumynai, pienas, kiaušiniai, mažiau mėsos, chemijos ir maisto priedai - konservantai, dažikliai ir t.t.)

Žindymo laikotarpiu be gerai mums žinomų bėrimų ir paraudimų ant odos ,gali pasireikšti vidurių putimas,išmatos dažniausiai būna šviesiai žalsvos spalvos, kūdikis gali imti nerimauti, taip pat gali pradėti šaukti praėjus 10-20min. po valgio,gali pasireikšti Ruda seborėja (pleiskanos) ant galvos, taipogi bėrimas vystyklų zonoje,net jei vaikas yra gerai prižiūrimas. Kai kūdikiui pasireiškia šie simptomai, reikia kreiptis pas gydytoją-pediatrą, taip pat maitinanti krūtimi mama taip pat privalo apsilankyti pas gydytoją ir imti laikytis hipoalerginės dietos, privaloma bandyti nustatyti, produktą, kuris sukelia alergiją ir pašalinti jį iš savo dietos bent mėnesiui. Po mėnesio, galite pabandyti iš naujo pradėti vartoti produktą,tačiau labai nedideliais kiekiais, palaipsniui didinant skaičių ir atidžiai stebint, kad pamatytumėt,ar Jūsų kūdikiui nekyla alergijos simptomai. Jei alergija pasireiškia ir vėl, patartina padaryti dar vieno mėnesio pertrauką ir pažiūrėti,kas bus toliau.

Jei maisto alergija serga bent vienas iš tėvų, yra tikimybė, kad vaikas susidurs su šia liga. Šiuo atveju, mama turėtų pirmąją laktacijos dieną pašalinti iš savo raciono šį maisto produktą, kuris gali sukelti alergiją taip tėtis ir kiti potencialūs alergenai. Pabandyti įvesti juos į savo mitybą, galima būtu ne anksčiau kaip vaikui sukaks 2 mėnesiai, tačiau po viena, pradedant nedideliais kiekiais, palaipsniui didinant ir atidžiai stebint,tam,kad galima būtų pamatyti,ar vaikui ir vėl nepasireiškia alergijos simptomai. Jei pasireiškia, tada ir vėl bandykite naudoti produktą, padarius mėnesio pertrauką.

Sveikatos katalogas
Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!