Kaip tinkamai laikytis dietos? Kaip tinkamai laikytis dietos? Dietos ir sveika mityba →

Bet kokia dieta - tai didelis išbandymas žmogaus organizmui. Daugelis gydytojų mano, kad nėra nekenksmingų dietų. Tarp pavojų, tykančių tų, kas nusprendė mesti svorį dietų pagalba, mes pažymėsime sekančius dalykus:


Individualus nepernešimas. Kiekvieno žmogaus organizmas turi savo individualias savybes, viršsvorio atsiradimo priežastys taip pat gali būti skirtingos. Todėl, viena ir ta pati dieta, vienam žmogui gali padėti numesti svorį, o kitam gali labai pakenkti.


Organizmo adaptacija. Kai vienos ir tos pačios dietos laikomasi labai ilgai, organizmas pripranta prie pastovaus mitybos režimo, to pasekoje svorio mažėjimo galimybės mazėja, arba svorio mažinimo procesas visiškai sustoja.


Galima žala sveikatai. Daugelis svorio mažinimo dietų siūlo valgyti tokius maisto produktus, kurių sudėtyje yra labai mažai gyvybiškai svarbių medžiagų: baltymų, vitaminų, mineralų, ląstelienos.. Taigi per ilgas „ sėdėjimas“ ant tokios dietos, gali stipriai pakenkti Jūsų sveikatai.


Griežtai draudžiama mesti svorį, laikytis dietų nėščioms moterims,maitinančioms krūtimi moterims ir paaugliams, ypač brendimo metu. Tai gali sukelti nepataisomą žalą jūsų sveikatai! (Atkreipkite dėmesį, kad mes kalbame ne apie terapines dietas, nes kai kuriais atvejais tai būtina, bet svorio metimo dietas).


Atkreipkite dėmesį: didžioji dauguma dietų, neformuoja mitybos įgūdžius. Beveik visada po dietos laikymosi, atsiranda noras prisivalgyti iki soties, ir ne kartą. Be to, patyręs didelį stresą, netekęs daug kalorijų organizmas ir po to gavęs reikiama jų kiekį, jis ima kaupti naujas riebalų atsargas. Taigi, tuo atveju kai Jūs nustojate laikytis dietos, 90-95% atvejais, antsvoris sugrįžta. Dažniausiai, žmogus numetęs svorį, ne tik ima staigiai rinkti svorį ir didinti savo formas,maža to, jo jis priauga ženkliai daugiau kilogramų negu turėjo prieš tai.
Jūs dar neišsigandote? Dar nepraradote noro mesti svorio? Na ką, geros kloties! Tačiau mes rekomenduojame Jums, prisilaikyti šių taisyklių:

 

  • Prieš tai, kaip nuspręsite griežtai laikytis dietos, patartina pasikonsultuoti su gydytoju-diatologu. Jis padės Jums išsirinkti tokia dietą, kuri Jums bus pati efektingiausia, ir padės greitai bei tinkamai numesti svorį.
  • Jei sergate lėtine liga, būtina pasikonsultuoti su savo gydytoju, nes kai kurios dietos, gali visiškai Jums netikti. Jokiu būdu nepradėkite laikytis dietų, jokio ūmaus ar paūmėjusios lėtinės ligos metu.
  • Pasistenkite pasirinkti tokią dietą, kuri yra pagrįsta tokių produktų, kurie Jums patinka, tokiu atvėju, tokios dietos bus ženkliai lengviau prisilaikyti.
  • Nepersistenkite. Bet kokiu atvėju, nereikia prisilaikyti labai “griežtos” dietos ilgiau, nei tai yra leistina. Neverta stipriai mažinti produktų kaloringumo(nerekomenduojama vartoti mažiau nei 1000-1200 kalorijų per dieną-moterims, ir mažiau nei 1700-2000 kalorijų per dieną-vyrams.)
  • Jei bet koks svorio netekimas, ar dietos laikymasis, pablogino Jūsų savijautą, neminint jokių ligų pasunkėjimų, reikia nedelsiant nutraukti visus prisilaikymus, nes nei viena dieta, nėra žmogui svarbesnė už sveikatą.
  • Laikantis dietos, patariama ne mažinti, o atvirkščiai stengtis kuo stipriau didinti savo fizinį aktyvumą. Būtina ne tik sumažinti suvartojamų kalorijų kiekį,keliaujantį į kūną, bet taip pat skatinti riebalų deginimą.

 

Netekti svorio yra ženkliai lengviau, nei išlaikyti pasiektą rezultatą. Nustoję laikytis dietos nepulkite valgyti visko iš eilės ir iki soties, stenkitės sklandžiai ir palaipsniui, pereiti prie normalios, subalansuotos mitybos, taip pat stenkitės maisto kaloringumą išlaikyti tokio kiekio, kad jis būtų šiek tiek mažesnis nei prieš Jums pradėjus laikytis dietos.

Sveikatos katalogas
Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!