JUOSTINĖ PŪSLELINĖ JUOSTINĖ PŪSLELINĖ

SIMPTOMAI

 

• 3 — 4 dienas prieš ligos paūmėjimą gali krėsti šaltis, apimti drebulys, pakilti temperatūra, prasidėti skrandžio ar žarnyno sutrikimai; gali tempti ar skaudėti odą.

 

• Ketvirtą penktą dieną ant paraudusios odos iškyla pūslelės. Dažniausiai viršutinėje kūno dalyje — tarsi juosta prie stuburo.

 

• Praėjus 5 dienoms nuo pūslelių atsiradimo, jos išdžiūsta, užsideda šašeliai.

 

• Juntamas gan stiprus skausmas; jis gali gan ilgai išlikti, net ir praėjus paūmėjimui, ypač vyresniems asmenims.

 

Sukėlėjai

 

Juostinę pūslelinę (Herpes zoster) sukelia virusas; vyrai serga dažniau nei moterys.

 

Organinės priežastys

 

Juostine pūsleline galima susirgti bet kuriame amžiuje, tačiau dažniausiai sergama, peržengus 50-uosius metus. Patys pavojingiausi metai — tarp 60-ies ir 70-ies. Stiprus skausmas ligonį priverčia kreiptis į gydytoją. Beje, ši liga gali maskuoti ir kitą — pvz., pleuritą, vaikams — vėjaraupius. Jei uždegimas apima dešinės pilvo pusės nervą, tuomet simptomai būna panašūs į aklosios žarnos uždegimo ar tulžies dieglių; o jei nervą, einantį inkstų link — simptomai būna tokie, kaip esant inkstų diegliams. Virusai, pažeidžiantys nervus juosmens srityje, gali pažeisti ir galvos nervus; tada gali kilti daugybė komplikacijų — galima netgi apakti.

 

Psichologinės priežastys

 

Visi Herpes viruso sukelti susirgimai, taip pat ir tie, kai pūslelės iškyla ant lūpų ar lytinių organų srityje, parodo, kad nusilpę organizmo apsauginės funkcijos. Jas susilpninti gali ir didelis stresas.

 

Seniai išbandytos priemonės

 

Dieta

Juostinė pūslelinė neretai prasideda karščiavimu, drebuliu; reikėtų iš karto imtis priemonių: geriausia keletą dienų laikytis vaisių dietos ir gerti sultis. Padės ir tai, jei išprakaituosite — ant liemens uždėkite kompresą.

 

Ožragė

Išoriniam vartojimui sudaiginkite ožragės sėklas ir jas išsunkite, šviežių sulčių užlašinkite ant audinio atraižos ar marlės tvarsčio ir dėkite šį pavilgą ant pažeistos odos.

Malšinančios skausmą arbatos (vidiniam vartojimui) receptas: sumaišykite po 10 g ožragės ir melisos. 1 valgomąjį šaukštą šio mišinio užplikykite 1/4 1 verdančio vandens, leiskite 10 min. pritraukti, nukoškite. Per dieną išgerkite 3 puodelius šios arbatos (pageidautina karštos).

 

Didžioji ugniažolė

Tik ką iškilusias pūsleles galima palyginti greitai išgydyti didžiosios ugniažolės sultimis. Šviežiai išspaustomis sultimis atsargiai patepkite pūsleles.

 

Gydomasis molis

Pūslelės greičiau išdžiūva vartojant ir gydomojo molio pudrą — jos galima įsigyti vaistinėje.

 

Iš senelės receptų knygos

 

Linų sėmenų aliejus

Kai kada labai pagelbsti linų sėmenų aliejus. Pažeistą odą paprasčiausiai patepkite linų sėmenų aliejumi — Jums tikrai palengvės.

 

PROFILAKTIKA

 

Venkite intensyvių ultravioletinių spindulių. Per ilgas buvimas saulėje (net jei oda nenudega) — stresas organizmui.

 

Organizmą silpnina ir peršalimas, gripas ar plaučių uždegimas — tada ir virusai lengviau įsiskverbia. Stiprinkite imunitetą sportuodami ir sveikai maitindamiesi!

Sveikatos katalogas
Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!