DILGĖLINĖ DILGĖLINĖ

SIMPTOMAI

 

Šviesiai rausvos spalvos ruplės, nuo lęšio iki monetos dydžio, galinčios atsirasti per keletą minučių; smarkiai niežtinčios.

 

Palyginti greitas ruplių išnykimas; daugiau kaip pusės jų nebelieka jau po 60 minučių.

 

Sukėlėjai

 

Dilgėlinė — tai audringa odos reakcija j alergizuojan-čias medžiagas, kai kuriuos nuodus, šalti, stresą ir emocines problemas; tuo metu organizme išsiskiria per daug histamino.

 

Organinės priežastys

 

Dilgėlinės negalima laikyti menku negalavimu. Jai apėmus didelius kūno plotus, gali sutrikti medžiagų apykaita.

 

Psichologinės priežastys

 

Asmenys, linkę sirgti dilgėline, dažniausiai labai priklauso nuo žmonių, kuriuos laiko labai reikšmingais. Odos ruplės tarsi signalizuoja: "Iki čia — bet ne toliau!"

 

Seniai išbandytos priemonės

 

Levanda ir arbatmedžio aliejus

Šie eteriniai aliejai padeda, kai niežti. Užlašinkite vieno šių aliejų tiesiai ant niežtinčios vietos. Suerzintą odą ramina ir vonia su 3 lašais levandos bei 3 lašais ramunėlių aliejaus; ji ypač tinka prieš miegą.

 

Raudonojo alksnio arbata

Raudonojo alksnio žievė ir lapai turi rauginių medžiagų, kurios ramina, sergant dilgėline, pernelyg išsiplėtusius ir sudirgintus kraujo indus.

Receptas: 2 arbatinius šaukštelius lapų bei žievės užplikykite 1/4 litro verdančio vandens, leiskite 10 min. pritraukti, nukoškite. Šią arbatą gerkite mažais gurkšneliais. Keletą jos lašų užlašinkite ant šaltu vandeniu sudrėkinto audeklo ir šį pavilgą uždėkite ant dilgėlinės pažeistos odos.

 

Feniraminas

Tai ypač efektyvi priemonė nuo dilgėlinės, tačiau ji sukelia mieguistumą; jos negalima vartoti vairuojant automobilį ar užsiimant kita veikla, reikalaujančia sutelkti dėmesį. Vaistinėje Jūs gausite vieną iš preparatų, pvz., Avil retard.

 

Terfenadinas

Antialerginė priemonė terfenadinas — tai dar viena, tačiau beveik neturinti pašalinio poveikio priemonė nuo dilgėlinės. Pigiausi preparatai: Hisfedin, Terfemundin, Ter-fenadin-ratiopharm.

 

Homeopatinės priemonės

Jas renkantis, būtina tiksliai nustatyti dilgėlinės simptomus.

Urtica D6 vartojama, kai ruplės yra nedidelės, bet labai niežtinčios. Dozė: kas valandą po 2 tabletes, kol dings visi simptomai.

Dulcamara D3 padeda, jei išbėrimų sumažėja, kai šalta. Dozė: kas valandą po 2 tabletes, kol dings visi simptomai.

Rhus toxicodendron D3 gelbsti, jei išberiama dar ir pūslelėmis, ligonio savijauta šaltyje pablogėja. Dozė: kas valandą po 2 tabletes, kol dings visi simptomai.

 

Nauja ir švelnu

 

Gydymas spalvomis

 

Kai kurios spalvos atkreipia mūsų dėmesį ir ramina; dėl to mažiau niežti. Veiksmingiausia mėlyna spalva. Taigi dėvėkite kuklių mėlynų atspalvių drabužius; Jūsų lovos skalbiniai taip pat galėtų būti dangaus žydrynės spalvos. Jei dirbate kompiuteriu, atsisakykite ryškaus geltonio ir žalumos; geriausias yra šviesiai mėlynas šriftas tamsiame fone.

 

SIMPTOMAI

 

• Nustatykite, kas Jums sukelia dilgėlinę. Dažniausiai tam reikia nemažai kantrybės, bet pasistengti verta: dilgėlinę geriau ne gydyti, bet ja nesusirgti. Tai pavyks, jei vengsite kontakto su jos sukėlėju.

Sveikatos katalogas
Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!