Dietos svorio metimui Dietos svorio metimui Dietos ir sveika mityba →

Dietos (Weight Loss) - tai bene populiariausia mitybos grupė. Naujos dietos, skatinančios mesti svorį, pasirodo ko ne kiekvieną dieną ir mitybos principai nustatyti skirtingų dietų, dažniausiai ženkliai skiriasi vieni nuo kitų, o pasitaiko ir taip, kad vieni kitiems prieštarauja. Kaip išsiaiškinti visą tai, kaip suprasti kuri dieta bus tinkamiausia, efektyviausia būtent Jums? Į šiuos ir kitus klausimus mes pabandysime atsakyti vėliau. Visų pirmą pabandykime sutvarkyti, suklasifikuoti skirtingas dietas, padedančias mesti svorį. Galima išskirti toliau minimas svorio metimo grupes:

Mažo kaloringumo dieta - tai ko ne didžiausia ir įvairiausia mitybos grupė. Pagrindas, bet kokios mažo kaloringumo dietos, labai griežtas apribojimas bendro raciono kaloringumo, juk produktai, laikantis dietos, gali būti naudojami patys įvairiausi. Mažo kaloringumo, dietos procesas, dažniausiai vyksta labai greitai, ženkliai sunkiau būna užtvirtinti pasiektą rezultatą... Mažo riebalų kiekio dietai būdinga tai, kad šioje dietoje labai griežtai yra apribotas riebalų vartojimas ir kiti apribojimai kai kurių produktų vartojimo, tačiau dažniausiai tokios dietos pasitaiko labai retai. Svoris šios dietos pagalba, krenta labai lėtai, tačiau sustabdyti svorio augimą yra ženkliai lengviau, palyginus su kitomis įvairiomis dietomis.


Angliavandenių mažinimo dieta. Tam, kad suprasti, ką reiškia ši dieta, Jums te reikia perskaityti prieš tai esančią pastraipą, keičiant žodį „ riebalai“ į „ angliavandeniai“. „Cukrus- tai balta mirtis“- tai prielaida, kuri yra paremta angliavandenių mažinimo dieta.


Monodieta. Numatytas tik vieno produkto vartojimas. Šiomis dienomis populiariausios monodietos tai: ryžių, obuolių, kefyro, varškės dieta, arbūzo ir bulvių dieta. Pakankamai „ griežta“ dieta, laiko „ sėdėjimas“ , kurios griežtai , privalo būti apribotos.


Baltymų dieta. Raciono pagrindą, laikantis baltymų dietos, sudaro gyvuliniai baltymai ( mėsa ir žuvis). Leidžiama nedideliais kiekiais vartoti daržoves ir vaisius, tačiau, taip, kad esantys juose angliavandeniai, ne kompensuotų baltymų kelionę į organizmą. Taip pat, svarbu nepersistengti laikantis tokių „griežtų“ dietų.


Riebalų dietos. Taip, taip, nenustebkite, yra ir tokių dietų! Šią dietą, sakyčiau galima pavadinti pačia paradoksaliausia, todėl, kad ši dieta prieštarauja visiems svorio mažinimo kanonams ,tačiau nepaisant to, labai dažnai ši dieta gali pozityviai nustebinti Jus savo rezultatais.


Kaip jau pastebėjote, svorio mažinimo dietų yra labai įvairių. Kuri iš šių dietų pasirodys tinkamiausia būtent Jums – spręskite patys ( rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju- dietologu). Ir svarbiausia, jokių būdu nereikia peržengti leistinu ribų, siekiant turėti tobulas kūno formas.


Sėkmės!

Sveikatos katalogas
Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!