AUSŲ UŽDEGIMAS AUSŲ UŽDEGIMAS

SIMPTOMAI

 

Pirmieji požymiai — pojūtis, lyg ausys būtų kažko pripildytos, vėliau — ilgai trunkantis pulsuojantis ausų skausmas.

 

Dažni ir kiti simptomai — garsai (spengimas, skambesys, ūžimas ir kt.) ausyse, pablogėjusi klausa, pakilusi temperatūra.

 

Pirmosiomis dviem ligos dienomis gali trūkti ausies būgnelis — iš ausies ima tekėti skystis; tai nėra taip jau blogai: ausies uždegimo metu susikaupusios pūlingos gleivės išteka per būgnelio trūkį, pagreitėja gijimo procesas ir neretai netgi staiga praeina skausmas.

 

Sukėlėjai

 

Ausų uždegimas — tai vidurinės ausies susirgimas, ku rį dažniausiai sukelia nosiaryklės infekcija.

 

Anatominės priežastys

 

Vaikai daug dažniau nei suaugę serga ausų uždegimu nes jų nosiaryklę su vidurine ausimi jungiantys kanalai trumpesni ir platesni nei suaugusiųjų. Perjuos kenksmingi mikroorganizmai lengviau patenka į šią jautrią ausies sritį.

 

Psichologinės priežastys

 

Labai dažnai vidurinės ausies uždegimui būtų galima užkirsti kelią, visiškai išgydant peršalimą ar slogą. Neretai gėdijantis ar dėl neteisingai suprasto mandagumo užgniau-žiamas (t. y. nukreipiamas į vidų) čiaudulys. Taip patogeniniai mikroorganizmai patenka į vidurinę ausį. Nereikėtų slopinti čiaudėjimo reflekso ir garsiu "apči!" iščiaudėti gleives ir bakterijas į nosinę.

 

Seniai išbandytos priemonės

 

Aukštyn galvą!

Jei Jūsų galva nuolatos pakelta, geriau išsivalo ausį ir nosiaryklę jungiantys kanalai. Miegodami po galva pasidėkite dar vieną pagalvėlę.

 

Svogūnų kompresai

Svogūnų kompresai — efektyvus naminis vaistas nuo ausų uždegimo.

Receptas: 1 — 2 svogūnus smulkiai supjaustyti, sutrinti ir šia košele aptepti 2 nosines. Jas sulankstyti ir uždėti vieną ant vienos, kitą ant kitos ausies. Apvynioti galvą šalių ir užmauti kepurę.

 

Homeopatinės priemonės

Susirgus ausų uždegimu, homeopatinės priemonės pradedamos vartoti kuo anksčiau.

Aconitum D6 padės, jei ausis ėmė skaudėti dėl skersvėjo ar šalto vėjo. Ausis būna paraudusi, karšta ir skausminga.

Dozė: po 1 — 2 tabletes 3 kartus per dieną.

 

Belladonna D4 gydomas duriantis skausmas, lydimas prakaitavimo, jei šis skausmas pulsuoja sinchroniškai pulsui.

Dozė: 5 lašai kas valandą, savijautai pagerėjus — po 5 lašus 3 kartus per dieną.

 

Chamomilla D6 labiausiai tinka vaikams. Šis preparatas vartojamas tada, kai ausies skausmas stiprėja šilumoje ir sumažėja, geriant šaltus gėrimus.

Dozė: po 3 lašus kas valandą, savijautai pagerėjus — po 3 lašus 3 kartus per dieną.

 

Nauja ir švelnu

 

Arbatmedžio aliejaus lašai

Jei ausis skauda peršalus, padės arbatmedžio aliejus. Receptas: vandens vonelėje pašildykite mažą dubenėlį su trupučiu alyvų ar migdolų aliejaus, į kurį įlašinta 3 — 4 lašai arbatmedžio aliejaus; šiltą mišinį į ausį lašinkite pipete.

 

PROFILAKTIKA

 

• Kuo ilgiau maitinkite kūdikį krūtimi — tai sustiprins jo imuninę sistemą, apsaugos nuo infekcijų;

 

Žiemą savo organizmo atsparumą didinkite echinacėjos preparatais ir maistu, kuriame gausu vitamino C (kivi, šeivamedžio uogos, citrinos).

 

• Visiškai išsigydykite peršalimą! Turint slogą negalima nei plaukioti, nei sportuoti lauke. Ir rūkymas labai kenkia pažeistai nosiaryklei. Negydykite kvėpavimo takų susirgimų įvairiausiais skausmą malšinančiais ar karščiavimą mažinančiais vaistais, verčiau pailsėkite ir atsipalaiduokite.

Sveikatos katalogas
Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!