ALERGIJA SAULEI ALERGIJA SAULEI

SIMPTOMAI

 

Paraudusi, stipriai niežtinti oda — dažniausiai iškirptės, žasto, pečių srityje.

 

Smulkių pūslelių ir mazgelių susidarymas.

 

Sukėlėjai

 

Stiprūs ultravioletiniai spinduliai ne tik sudirgina odą, bet ir sukelia jos paviršiuje įvairias chemines reakcijas (reagentais gali tapti kosmetinės priemonės, pienelis įdegimui, pievų žolių išskiriamos medžiagos, kvepalai). Vykstant šioms reakcijoms susidaro cheminės medžiagos, kurios dar labiau dirgina jau suerzintą odą — taip gali prasidėti alergija.

 

Biologinės priežastys

 

Viena dažniausių saulės sukeliamų alergijų — pievų žolių dermatitas. Pievų žolės, veikiamos stiprių saulės spindulių, išskiria medžiagas, kuriems daugelis žmonių yra alergiški.

 

Psichologinės priežastys

 

Kaip ir visos alergijos, taip ir saulės sukelta, alergija yra susijusi su psichikos jautrumu. Daugelis šokoladinio įdegimo mėgėjų pamiršta, kad mūsų nervų sistema kiek galėdama priešinasi tam, kad kūnas būtų apnuoginamas kaitriems saulės spinduliams. Todėl kraujyje padidėja streso hormonų (katecholamino ir kortizono). Jei tai kartojasi dažnai, t. y. į kraują nuolat patenka didesnis nei normalus hormonų kiekis, išsiderina imuninė sistema ir sustiprėja polinkis alerginiams susirgimams.

 

Seniai išbandyta priemonė

 

Raudonojo alksnio nuoviras

Raudonojo alksnio lapuose ir žievėje yra rauginių medžiagų, kurios siaurina odos kraujagysles. Tai mažina niežėjimą.

Receptas: 2 arbatinius šaukštelius lapų ir žievės užplikyti 1/4 1 verdančio vandens, leisti 10 min. pritraukti, nukošti. Arbatą gerti mažais gurkšneliais. Pažeistas odos vietas galima atgaivinti kompresu (ant šaltu vandeniu sudrėkinto audinio gabalėlio užlašinti keletą šios arbatos lašų).

 

Levandos ir arbatmedžio aliejus

Šie aliejai padeda, jei niežti saulės nudegintą odą. Ant pažeistos odos užlašinkite 1 — 2 vieno šių aliejų lašus.

 

Polidocanol

Polidocanol — išbandyta priemonė nuo niežėjimo. Jis daug rečiau sukelia alergines reakcijas nei kitos farmacijos priemonės, pvz., Benzocain. Polidocanol preparatai-Anaestesulf p Lotio, Balneum Hermai Plus (druska voniai).

 

Terfenadin

Terfenadin — efektyvus antialerginis vaistas. Pigiausi jo preparatai yra šie: Hisfedin, Terfemundin, Terfenadin — ratiopharm.

Beje, Terfenadin — viena iš mažiausią šalutinį poveikį turinčių antialerginių priemonių. Jei jį vartosite kartu su kitais vaistais, galimas šalutinis poveikis.

 

Homeopatinės priemonės

Urtica D6 vartojama, jei oda padengta mažomis, stipriai niežtinčiomis pūslelėmis.

Dozė: po 2 tabletes kas valandą — kol išnyks visi simptomai.

Mūsų patarimas — Jūsų gyvenime turi būti daugiau spalvų!

 

Spalvų terapija

 

Kai kurios spalvos atkreipia į save mūsų dėmesį ir ramina, del to silpniau jaučiamas niežėjimas. Taip veikia visų pirma mėlyna spalva. Dėvėkite kuklių mėlynų atspalvių drabužius, o Jūsų lovos skalbiniai irgi gali būti dangaus žydrumo.

 

PROFILAKTIKA

 

- Vasarą venkite saulės, net jei naudojate apsaugines priemones. Įdegti galima ir pavėsyje.

 

- Atsparumą ultravioletiniams spinduliams didinkite lankydamiesi soliariume; vėliau galėsite degintis saulės atokaitoje.

 

- Pirmenybę teikite neturintiems kvapo želė ir los-jonams nuo saulės, kurių sudėtyje yra fizinių šviesos filtrų (mikropigmentų).

 

- Žasto, iškirptės ir pečių sritį pridenkite plačiakrašte skrybėle, skarele ar dėvėkite uždaras palaidinukes.

Sveikatos katalogas
Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!